View Single Post
  #2  
Παλιό 04-10-2012, 19:59
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ GARMIN ZOUMO 660

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω φορτώσει τις διαδρομές για τα ασφάλτινα Ελληνικά βουνά , έχω κάνει την προετοιμασία μου , και ξεκινάω για Βόλο Παρασκευή απόγευμα .Κάποια στιγμή μέσα στον Βόλο κοιτάζω το Zumo , και τι να δω .Δεκελείας Νέα Φιλαδέλφεια .Δεν δίνω σημασία , έτσι και αλλιώς το Σάββατο ξεκινούσε η διαδρομή .Την επόμενη το Δεκελείας παρέμεινε στην οθόνη , και η ένδειξη του Zumo ήταν ...Δεν σας εντοπίζει ο δορυφόρος ...Δύο τινά υπήρχαν .Η πήγαινα πολύ γρήγορα και δεν με προλάβαινε ο δορυφόρος ή το Zumo τα είχε φτύσει .

Ο αντιπρόσωπος επιβεβαίωσε ότι δεν είμαι γρήγορος οδηγός και μου το κράτησε για χειρουργική επέμβαση .
Η εγγύηση είχε λήξει προ 5 μηνών .
Μετά από 10 ημέρες επικοινωνώ μαζί του και μου λέει τα μαντάτα .
Το λογισμικό του είναι of .Και πρέπει να σταλεί στην Αγγλία για επισκευή , αλλά επειδή ούτε οι Άγγλοι δεν θα καταφέρουν να το φτιάξουν, θα σου το αντικαταστήσουν με καινούργιο ή με κάποιο επισκευασμένο .
Το κόστος θα ανέλθει στα 168 ευρώ και η εγγύηση θα είναι για δύο μήνες .

Πέρασε μια εβδομάδα , και ενώ συμφώνησα κατά τη διάρκεια της επικοινωνίας μου με τον αντιπρόσωπο , χίλιοι διάολοι με έχουν βάλει σε σκέψεις , και ακόμη δεν έχω κάνει κατάθεση των χρημάτων .

Ερωτήματα .
Και γιατί η εγγύηση σε καινούργιο να είναι για δύο μήνες ;
Και αν μετά τους δύο μήνες συμβεί κάτι , πρέπει πάλι να πληρώσω ;
Και από τι προήλθε η βλάβη του λογισμικού ; ( ο ίδιος απέκλεισε κακομεταχείριση )
Και γιατί να το δώσω τώρα , όταν ξέρω ότι για τους επόμενους δύο μήνες δεν θα το χρειαστώ ;
Και γιατί να πληρώσω για πρόβλημα του λογισμικού ;
Μήπως η εγγύηση που παίρνει ο αντιπρόσωπος από την Garmin είναι μεγαλύτερη των δύο ετών και την διαφορά την καρπώνετε αυτός με τυχόν βλάβη που θα παρουσιαστεί ;
Μήπως να επικοινωνήσω εγώ με την Garmin και να τρέξω την υπόθεση;

Και ένα κάρο άλλα τέτοια διαόλια με περιτριγυρίζουν , τα οποία βέβαια μπορεί να κιτρινίζουν σωστούς επαγγελματίες χωρίς λόγο , και να χαλάνε την όποια καλή πρόθεση έχουν .Ο καιρός όμως είναι δύσκολος , και τα ευρώ δυσεύρετα .

Θα σπάσει το κεφάλι μου .:wha13:
Κώστα το 168 το έχω ξανακούσει και είναι για μένα καλή η τιμή,αλλά το οτι σου δεινει 2 μήνες μόνο εγγυηση μου ακούγεται κάπως.......μέχρι 6 κανονικά .....

Last edited by commander; 04-10-2012 at 20:00.
Reply With Quote