View Single Post
  #19  
Παλιό 05-10-2012, 11:29
mpekas kostas Ο/Η mpekas kostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άνω Γαλάτσι - Αθήνα
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 308
Προεπιλογή Απάντηση: Γαντια Χειμερινα ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kelas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδα....Τι γαντια ειναι αυτα που τα πενευεται ολοι;;;

Μια ερωτηση.....

Μεχρι ποσους βαθμους κατω απ το μηδεν εχουν δοκιμαστει και δε κρυοσατε;;;; στους -3 π.χ. ειναι δοκιμασμενα;;;
Μια και είμαι αυτός που ξεσήκωσε τους περισσότερους και ίσως από τους μεγαλύτερους φαν για το συγκεκριμένο γάντι, θα πω ότι πέρσι ειδικά με τα τόσα κρύα και βροχές τα χεράκια μου ήταν μια χαρά . Να αναφέρω βέβαια πέρσι πάλι στο χιονοδρομικό του Καρπενησίου έπαιζα χιονοπόλεμο με την κόρη μου για τουλάχιστον 20-30 λεπτά με αυτά τα γάντια. Το θερμόμετρο του αυτοκινήτου έγραφε -5 και είχε και πολύ αέρα. Δεν ξέρω κατά πόσο βέβαια προσομοιώνει αυτό τις συνθήκες πάνω στην μηχανή, ή τις πλησιάζει...μέσα στο Καρπενήσι 3 μέρες κυκλοφορούσα φορώντας τα και το θερμόμετρο έγραφε από 0 έως -4... Σίγουρα επάνω στην μηχανή τα πράγματα αλλάζουν και πιστεύω ότι κανένα γάντι δεν είναι τέλειο (δεν ξέρω πως θα μπορούσε κιόλας....γι'αυτό έχουμε και τα θερμαινόμενα ). Όμως τα συγκεκριμένα συνδιάζουν κατ εμέ τον τέλειο συνδιασμό τιμής-απόδοσης-αίσθησης-προστασίας...

Βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
ο καθένας από εμάς έχει και άλλα κριτήρια. Ελπίζω τα παιδιά που τα αγόρασαν να μας πουν και τις δικές τους εντυπώσεις και να είναι ίδιες με τις δικές μου αλλιώς...


Reply With Quote