View Single Post
  #525  
Παλιό 10-10-2012, 13:28
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: H νέα BMW R 1200 GS/2013 είναι εδώ !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από astegos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ παίδες έχω ξενερώσει με την τακτική της εταιρείας κάθε 2 χρόνια να αλλάζει το μοντέλο. το 2009 πήρα το gs και τώρα είναι 2 μοντέλα παλιό!!!!!!!!!!!!!!!!
αξία μεταπώλησης = η μισή της αρχικής αξίας αγοράς σε 3 χρόνια μόνο!!
να πάνε να χεστούνε οι γερμαναράδες, εγώ δεν θα έδινα τώρα 20000€ για ένα μοντέλο που θα έχει σίγουρα προβλήματα. θα περίμενα μια 2ετία για να πέσει η τιμή του, να βγάλει τα προβλήματά του και θα έβλεπα τότε άν αξίζει η αγορά του.
καλή η οδηγική συμπεριφορά αλλά όταν σου δίνω κυρία BMW ένα σάκο λεφτά απαιτώ να με προστατεύσεις και όχι να καταντήσεις χειρότερη και από τους Γιαπωνέζους.
Το μοντελο 9 χρονια ειναι το ιδιο, παρεμβασεις εχουν γινει οι οποιες το εχουν καλυτερεψει σε αρκετα σημεια...ο σκελετος ειναι ιδιος οπως και ο κινητηρας φωτα κλπ, 4 καπακια αλλαξανε το 2008, εσυ που εχεις το 2009 τι διαφορα εχει με το 2010-2012? 5 αλογα παραπανω 2 κεντροφορους και ενα κλαπετο εξατμισης σιγα την αλλαγη
Οσο αφορα την τιμη μεταπωλησης αυτη εχει διαμορφωθει ετσι αφενος μεν γιατι εχουν πουληθει παρα πολλα και αφετερου λογω της μεγαλης κρισης που μαστιζει την χωρα
Reply With Quote