View Single Post
  #36  
Παλιό 23-11-2012, 11:12
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιόν σκληρό δίσκο SSD να αγοράσω ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
15 € + ΦΠΑ με το καλημέρα σας (και είναι λογικό).
Με τη χωρητικότητα δεν θα έχει πρόβλημα μιας και φοράει ήδη 80gb και θα πάει στα 128, που σημαίνει μικρή διαφορά. Τον 750άρη πιθανότατα δεν θα τον δει παρά μόνο μα bios update.
Από την άλλη ένας άνθρωπος που δηλώνει άσχετος με τους υπολογιστές και δεν μπορεί να ξεχωρίσει τον sata από τον IDE, δεν πάει έτσι απλά ν' αλλάξει δίσκο. Θα βγάλει γραμμένο δίσκο με λειτουργικό και αρχεία του και θα βάλει τάμπουλα ράσα, οπότε νιέτ εκκίνηση νιέτ αρχεία. Καλύτερα να το κάνει κάποιος που να γνωρίζει και να του μεταφέρει αυτούσια τα δεδομένα από τον έναν στον άλλο, οπότε και το μηχάνημα θα ξεκινήσει όπως ξεκινούσε και ο χρήστης δεν θα παιδευτεί περαιτέρω. Αν κρίνω από τις τιμές που παίζουν Πάτρα και από αυτά που χρεώνω εγώ σε παρόμοιες περιπτώσεις, η επιβάρυνση θα είναι περίπου 30 ευρώ με το φπα.
θα κανω την εγχειρηση απλα ειπα να μην σκαλισω...γιατι εχω δυο παρομοια πορτακια στην κατω πλευρα του λαπτοπ...και κανενα απο τα δυο δεν εχουν το σηματακι που μου ειπες οτι λογικα θα επρεπε να ειχαν...
δεν κανει κοπο απο οτι ειδα 4+4 βιδακια ειναι...
ανοιγω καποια στιγμη το ΣΚ και σας ενημερωνω...

οσο για την αλλαγη σιγουρα δεν θα την κανω μονος μου, μιας και ασχετος απο πισια...!!!
Reply With Quote