View Single Post
  #16  
Παλιό 07-12-2012, 23:12
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
...παιδες! ...εχετε το νου σας! ... το θεμα εχει ως εξης!

...εχoυν περασει πολλα χρονια απο τοτε που αρχισα να ασχολουμε με τα μοτο/φορουμ και ηταν καπου στο 2006 οταν αρχισα να ψαχνω καποιον server να φορτώνω τις φωτογραφιες και να ποσταρω με εξωτερικο link τις φωτογραφιες μου στα θεματα μου! Ψαχνοντας λοιπον ,βρηκα και εγω προτεινόμενο απο ενα μελος του advrider την αμερικανικη σελιδα webshots.com , οπου μπορουσες να φορτωσεις και να ανακατευθύνεις τις φωτογραφιες σου πολυ ευκολα και χωρις κανενα περιορισμο. Απο τοτε ... πολλες μοτο/βολτες, πολλα θεματα, καλη παρεα ...πολλες φωτογραφιες !. Μεχρι πριν ενα μηνα ειχα ηδη πανω απο 10χιλιαδες φωτογραφιες , ομορφα ταξινομημενες σε ξεχωριστα αλμπουμ ...με χρονολογικη σειρα ...απ τις οποιες τουλαχιστον τις μισες τις εχω ποσταρει σαν εξωτερικα link σε 5-6 ιντερνετικους μοτοχωρους που ειμαι τα τελευταια 6-7 χρονια ενεργο μελος !


Ολα καλα μεχρι εδω ....

...πριν 2 μερες ομως λαμβανω ενα email και διαβαζω στα Ελληνικα με λιγα λογια .."συγνωμη Κ. Παναγιωτιδη...αλλα βρισκομαστε στη δυσαρεστη θεση να σας ενημερωσουμε οτι η εταιρια μας αγοραστηκε απο μια αλλη , μαζι με ολες σας τις καταχωρησεις . Το καλο για εσας ειναι οτι ολες σας οι φωτο μεταφερονται στην νεα σελιδα ...το κακο ομως ειναι οτι πρώτον... ειναι χυμα χωρις ετικετες και χωρισμενες σε αλπουμ και δευτερον φυσικα εχουν αλλο ονομαστικο λινκ ...πραγμα που σημαινει οτι οποιαδηποτε φωτογραφια εχω ποσταρει τοσα χρονια σαν εξωτερικο συνδεσμο σε διάφορα φόρα, πλεον δεν υπαρχει και στη θεση της βγαινει το μήνυμα Temporarily Unavailable.

....εχω παρει απιστευτες αναποδες! ... κάνω μια βολτα μεσα στο GSforum και τσεκαρω στα περισσοτερα παλιοτερα θεματα μου και τα βλεπω στοιχειωμενα χωρις φωτογραφιες. Δεν μπορω να φανταστω οτι εχω το κουραγιο να ξαναφορτωσω τοσες φωτογραφες σε αλλον server και να κατσω να ενημερωσω τοσα θεματα !



...τι να πω!..πικρα! ... ζητω συγνωμη απο οποιον ανοιγει καποιο παλιοτερο ποστ μου και βλεπει αδειες σελιδες...ελπιζω να βρω το κουραγιο να κανω μια προσπαθεια στο μελλον να ενημερωσω τουλαχιστον μερικα τεχνικα και κανα 2 ταξιδιωτικα μου!


πικρα ρε φιλε !...δεν ειναι να βασιζεσε σε τιποτα!
Φιλε Γιαννη πικρα!! Τι να πω μακαρι να διορθωθει γιατι 10.000 φωτο ειναι παρα πολλες και κριμα να χαθουν απο τα τοσα ενδιαφεροντα θεματα σου
Reply With Quote