View Single Post
  #10  
Παλιό 07-01-2013, 21:07
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Περι Θερμανσης ο Λογος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί έχεις αποκλείσει την σόμπα με κηροζίνη.
Χρησιμοποιώ στο χωριό και είναι αποδοτική και σχετικά οικονομική με σωστή χρήση βέβαια.
Την ανάβω μόνο 15 με 20 λεπτά. Στο υπόγειο χώρος περίπου 90τμ. Φοβερή απόδοση.
Πιστεύω ότι πρέπει να τη δεις. Προσωπικά την είχα αγοράσει πριν πέντε χρόνια στον Κουτσό από τον Βόλο (μην κάνουμε και διαφήμιση)..........
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Να συμπληρώσω ότι Πωλείτε κηροζίνη άοσμη τα 18 λίτρα προς 36€..........
Ναπο ακριβως για αυτο τον λογο δεν θελω να παρω kerosun, ακριβη η τιμη αγορας της, αλλα και ακριβο καυσημο...η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω ποσο καιει για να ζεστανει ενα χωρο 20τμ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης 1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρε ένα καλοριφέρ λαδιού ή όπως το λένε, με ροδάκια και καθάρισες!
Με κόστος περίπου 60-90 ευρά, Το έχω στο εξοχικό και, το αναβω κάνα δύωρο και γίνεται φούρνος..
καλοριφερ λαδιου ειχα αλλα δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος...οποτε θα ηθελα να δοκιμασω κατι αλλο αυτη την φορα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stelios1977 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια καλη λυση που χω εγω ειναι θερμοπομπος,εχω ενα zanker 2501 και γυρναμε με τα φανελακια σε 15 τμ και οικονομικος στην καταναλωση και κοστος 150€
ο Θερμοπομπος ειναι μια απο τις επικρατεστερες λυσεις αν και σε τιμη ξεφευγουν λιγο...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από marioman Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω αν ειναι για συμπληρωμα μονο, αλλα κοιτα και τα Pellet/Πελλετ
Πελλετ αν δεν κανω λαθος ειναι πιο μονιμη λυση...και οπως ειπα το διαμερισμα δεν ειναι δικο μου οποτε ψαχνω για συμπληρωματικη λυση...

Δανειστικα εναν κονβεκτορα απο ενα φιλο να δω τι αποδοση εχει στο διαμερισμα μου...και ισως παω σε αυτη την λυση...ή στον θερμοπομπο...
Reply With Quote