View Single Post
  #7  
Παλιό 16-02-2013, 01:12
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Τι χανει ακριβως?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 700_Thespieis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα απο Ολλανδια,

Εχω τη μηχανη εδω και 3 μηνες περιπου, ακινητοποιημενη λογω καιρου. Που και που τη βαζω μπροστα και την εχω σκεπασμενη με μια κουκουλα που την καλυπτει σχεδον ολοκληρη.

Ετσι λοιπον οπως την κοιταγα προχθες, ειδα το παρακατω θεαμα. Ακουμπησα το χερι μου και μυριζε σα βενζινη, σα λαδι, δεν ειμαι σιγουρος. θα ηθελα τη βοηθεια σας ως προς το τι ακριβως εχει γινει. Ευχαριστω.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικα και εγω πριν μπω στο θεμα ...διαβαζοντας και μονο "τι χανει? ".....κατεθυειαν σκεφτηκα ....κλασικη περιπτωση ,διαρροή σε ταχυσύνδεσμο...αλλα βλεποντας τις φωτογραφιες σου μπερδευτικα λιγο. Στην πρωτη φαινεται στο δεξι διαφανες πλαινο προστευτικο απ τον αερα που εχουν τα ADV ... ιχνος απ κατι σαν λαδι?????... και καθοτι βλεπω και στη 2ρη ...πανω στο μαυρο πλαινο πλαστικο δεξια της φωτο ..παλι κατη σημαδια απο διάβρωση ....βρε λες????

...οσο και να μην μπορω να φανταστω ...κανε ενα τσεκ ειναι το "κουβαδακι" που τσεκαρουμε τα υγρα των φρενων πανω στη δεξια πλευρα του τιμονιου , καλα κλειστο??

..και μετα βλεπουμε παρακατω....
Βρε μήπως να έκανες μια βόλτα μεχρι τον Ευρωπαίο μοντεράτορα του φόρουμ να σε τσέκαρε?
Reply With Quote