View Single Post
  #6  
Παλιό 10-03-2013, 11:02
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Ηράκλειο Κυριακή 10 Μαρτίου κόβουμε την Πίτα μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από HECTOR Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρα πολυ ωραια!!!!!!!!
Διαβασε τις προυποθεσεις τωρα για να τις μεταφερεις στην αγαπητη συζυγο αλλα καλο θα ηταν να βοηθησεις και εσυ!!!!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ:
  • θα δειτε τα πρωτα τεσσερα επεισοδια του master chef τα φετινα δλδ του τωρινου διαγωνισμου που αναφερονται στις πιτες...
  • Θα με παρεις την Παρασκευη στις 22/3/13 για να συννενοηθουμε ωστε να πας να μαζεψεις φρεσκα χορταρακια του βουνου (αγριο σπανακι εννοω ικανο σε εχω να πας να μαζευεις τσουκνιδες)!!!!!
  • Μετα απο αυτο θα επιστρεψεις σπιτι ωστε να σε βοηθησει η συζυγος να τα καθαρισεις και να τα βρασεις!!!!
  • Στην διαρκεια της ιδιας ημερας θα ετοιμασεις το φυλλο προσοχη εδω να ΜΗΝ ξεχαστεις θα πρεπει να ειναι σφολιατα!!!!
  • Θα το βαλεις στο ψυγειο να ξεκουραστει ωστε την επομενη μερα περιπου 4-5 ωρες πριν την μαζωξη για την πιτα να αναψεις ξυλοφουρνο και ξεκινησει το ψησιμο...!!!


ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΛΙ: Η σπανακοπιτα πρεπει να ειναι με ΦΕΤΑ , ΦΕΤΑ , Φ Ε Τ Α!!!!μην ξεχαστεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και η καλυετερη πιτα στον διαγωνισμο θα κερδισει δωρακι!!!!!!


Σου ευχομαι καλη επιτυχια απο τωρα φιλαρακι κ ειμαι εδω οτι κ να χρειαστεις!!!!!!!

υγ!! περιμενω τηλ στις 22/03/13 ωρα 13:00

Η πιτα - διαγωνισμος θα γινει την Κυριακη στις 24/3/13 ωρα εκινησης 11:00!!!!





θα μου μαθεις να μαζευω χορτα?αει πανε ρε Λακη!!οταν θα σε δει η αλλη θα σου πει τι λαθος εχει η συνταγη!!
Reply With Quote