View Single Post
  #115  
Παλιό 04-06-2013, 08:58
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Η Νέα BMW R 1200 GS LC 2013 στην πραγματικότητα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από D_Artagian Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάνοντας σήμερα το service των 5000 χλμ σε 2 μήνες μπορώ να πώ οτι η κατανάλωση είναι εντυπωσιακή με όλες τις βόλτες να παίζουν από 4.6 -5.1 lt/100 χλμ.

Για την κάλυψη από τον άερα για όποιον κάνει ταξίδια με ταχύτητες 130+ μια ζελατίνα χρειάζεται, ενώ η ψηλή θέση οδήγηγης είναι λίγο πιο ξεκούραστη, αλλά ο καλός αέρας εμφανίζεται από τα 100.

Εκτός απο το θέμα που είχαμε, δεν έχει συμβεί τίποτα άλλο, και το καλό είναι οτι με το που ανεβαίνεις χαμογελάς
Περισσότερες λεπτομέριες και το τι μπορεί να κάνει σε απλά χέρια θα έρθουν από άλλο forumίτη που θα ανεβάσει την βόλτα στην Αλβανία

Αν δε μας πεις μια διαδρομή και τη ΜΩΤ σου, η κατανάλωση δε λέει τίποτα από μόνη της
Για παράδειγμα σε ρυθμούς σβέλτης βόλτας 200χλμ στροφιλίκι με φορουμοπαρέα στη Β. Πελοπόνησσο το Φλεβάρη, η κατανάλωσή μου ήταν γύρω στα 5,3-5,6 λίτρα στα 100χλμ.
Σε αντίστοιχη διαδρομή (40% ίδιοι δρόμοι) αλλά σε άααλλο ρυθμό (παρακολουθώντας ακρόπολις και πηγαίνοντας τέζα) η κατανάλωσή μου έφτασε 6,9 (ίδια και ο κολλητός με ίδιο μηχανάκι, 30 years του 2010 κι εγώ το triple black του 2011).
Reply With Quote