View Single Post
  #146  
Παλιό 08-08-2013, 10:50
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Κύθηρα, Τσιρίγο, Πορφυρούσα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Markas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ σωστά τα λες, παράλειψή μου και για το hiking και για του πολλούς χωματόδρομους

Είναι η παραλία του Αγίου Νικολάου, ήθελα να πάω αλλά η οικογένεια είχε κουραστεί...
Την άλλη φορά.
Βρες και βάλε το βιντεάκι, με ενδιαφέρει για μελλοντική επίσκεψη.
Νικο να σαι καλα να ξαναπας κ με μηχανακι οπως λες..

η παρουσιαση ειναι τοσο φοβερη που θα προτεινα στους μοντ. να γινει αξιοσημειωτο το νημα για το νησι!
ειναι οδηγος κανονικος!


το βιντεακι θα ψαξω να το βρω να το ανεβασω αλλα σε προιδοποιω οτι ειναι αρκετα σοφτκορ χωματοδρομος για τα δεδομενα τα δικα σου κ του αλλου του κουζουλου του γιατρου!φαντασου ηταν απ τις πρωτες φορες που παταγα χωμα...κ πηγαινα με καμια 80αρα δικαβαλος....πεταγε το φουντουρακι!
το γελιο το μεγαλο ηταν οταν κατεβηκα πρωτη φορα στο Μελιδονι τοτε το '06, κατεβαινε μαζι μου κ ενα 1200GS (κιτρινο σαν του πλιου!), τοτε που ακομα ηταν σπανιο να δεις ενα...δικαβαλοι κ οι δυο, χωρις εμπειρια στο χωμα κ οι δυο...με αυτην την πουδρα που ειδες να χει κατω ο χωματοδρομος
...κ ενταξει εγω ημουνα πιο ελαφρης κ την παλεψα...τον αλλον μην τον εβλεπες πως ειχε γινει να φτασει κατω...


το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι που δεν ξετρυπωσες πριν την παλαιοπολη, στην σπηλια της αφροδιτης! (εδω) οπου περνας κυριολεκτικα απο μια σχισμη στα βραχια, μεσα στην θαλασσα για να μπεις στην σπηλια,κολυμποντας με απιστευτα χρωματα μια κ το φως περναει κατω απ τα βραχια κ μεσα απ το νερο κ αντανακλα μεσα στην σπηλια..οπου αν εχεις καλα πνευμονια, μπορεις να βγεις με μακροβουτι κατω απ τον βραχο!!!
μην το χασεις την επομενη!!










Last edited by giamil; 08-08-2013 at 11:23.
Reply With Quote