View Single Post
  #36  
Παλιό 20-08-2013, 09:54
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα αλλάξει κάτι. Έπεσε ο ΦΠΑ σε κρεβάρια, ξενοδοχείο, και οι τιμές έμειναν ίδιες.
3,30 καφές σε πλαστικό στο Ρίο. Δεν είναι πολλά βρε παιδιά?
Συγνωμη.....και ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΣΕΣ??????
Οταν μετακομισαμε απο Συρο Πατρα πριν 3 χρονια, μαθημενοι με τον μικροτερο φπα στο νησι κλπ κλπ, πινοντας το καφεδακι μας με 2-2,5 ευρω και γνωριζοντας κ τι θα πει κερασμα μιας κ υπαρχουν κ μαγαζατορες που εκτιμουν την συνεχομενη ή συχνη παρουσια σου στο μαγαζι,μας κακοφανηκε οταν ειδαμε τα εξοδα στην πολη να ανεβαινουν...
Ενταξει λεμε, κατι οι βενζινες κατι που ο φπα εκει ηταν κανονικος....
Κ επειδη ειχαμε πολυ καιρο να παμε,κατσαμε μια μερα σε ενα καφε στην Αγ.Νικολαου -προσεξαμε ομως να μην ειναι απο τα "περιφημα" 10 ευρω ο καφες, που ολως παραδοξως ειναι κ παντα γεματα!!!
Παιρνω λοιπον εγω μια πορτικαλαδα κ ο αντρας μου ενα φραπε.
Ερχεται η αποδειξη, την κοιταω απο περιεργεια κ μου πεφτει το σαγονι!!!!
"9 ευρω και κατι" (δε θυμαμαι ακριβως!)
Και ψαχνω να βρω την καλντερα!!!!!!!
Γιατι για να μου τα χρεωνει τοσο,ε τοτε μαλλον ειμαι στη Σαντορινη!!!
Αλλα καλντερα πουθενα.....αντιθετως,πακιστανοι,μαυροι με cd και τσαντες, ρυπανση και μια "βαβουρα" απο τον κοσμο που εμεις ειχαμε ξεσυνηθισει....
Ξανακοιταζω την αποδειξη γιατι δε το πιστευα, περιμεναμε κ μωρο τοτε κ ημασταν οσο να πεις "προσεκτικοι"...
Νννναι...τρομαρα μας!!!
4,20 Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ ΜΟΥ......Η ΜΠΛΕ!!!!!!
Και οπου αλλου κ να πηγαιναμε κατω απο 3,5 το φραπε δεν επεφτε με τιποτα! Ημαρτον δλδ! Κοντα 6 χρονια εφαγα τη ζωη μου στα καφε και ξερω και ποσο κοστιζει ο καφες και τα παγια εξοδα και και και...
ε οχι 4,20 η πορτοκαλαδα.....το μπουκαλακι το γυαλινο...!!!!!!
Ημαρτον!!!

Last edited by Troublemaker; 20-08-2013 at 09:55.
Reply With Quote