View Single Post
  #16  
Παλιό 27-08-2013, 17:24
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Έξι χρόνια από τις φονικές πυρκαγιές στην Ηλεία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι εγω κι αλλοι 9,999,999 ελληνες δεν το ξερουμε?? για δωσε φως....αλλα οχι ''μου ειπαν'', ''ακουσα''.......κατι αποδεδειγμενο.
Καταλαβαινεις νομιζω το γιατι, δεν μπορω να δεχθω οτι ο ''Θοδωρας σου εκλεψε το Βαραντερο αγαπητε Γιωργο.....'' ετσι απλα χωρις αποδειξεις και να τις φαει ο κακομοιρης ο Θοδωρας και βαραντερο να μην βρω!!!!!!
Δεν με ενδιαφερει το τι ''λεγεται'' και το τι ''ακουγεται'' θελω κατι πιο επισημο.
Οι εμπρηστές είχαν χρησιμοποιήσει εμπρηστικούς μηχανισμούς που ενεργοποιούνταν με κινητό τηλέφωνο.
Οι μυστικές υπηρεσίες της χώρας ταυτοποίησαν (ονόματα) τους εμπρηστές μέσα σε 2 μήνες ερευνών.
Το 2008 το έμαθα από το <<περιβάλλον>> Χηνοφώτη… μέχρι να το δώσει στην δημοσιότητα ο Πολύδωρας στην εφημερίδα <<κυριακάτικη Δημοκρατία>> στις 5-2-21012, ήταν << μου είπαν>> και φυσικά δεν το διέδωσα.


«Ένα πληροφοριακό σημείωμα των υπηρεσιών των Ενόπλων Δυνάμεων, το οποίο εδόθη στις 17 Νοεμβρίου 2007 στον τότε υπουργό Εθνικής Άμυνας, Βαγγέλη Μεΐμαράκη οι πυρκαγιές του θέρους 2007 σε σημαντικό αριθμό είναι έργο εξτρεμιστών Σκοπιανών, σε συνεργασία με αξιωματούχους των μυστικών υπηρεσιών των Σκοπίων». Μεταξύ της επταμελούς ομάδας που οργάνωσαν τις εγκληματικές αυτές πυρκαγιές είναι και κάποιοι αξιωματούχοι, επιχειρηματίες, αλλά και άνθρωποι που εμπλέκονται σε κυκλώματα ναρκωτικών. «Στόχος των επιχειρήσεων ήταν η αποσταθεροποίηση και η αποδυνάμωση της πολιτικής της Ελλάδας και η δημιουργία πολιτικής αστάθειας εν όψει των εξελίξεων για την ένταξη των Σκοπίων στο ΝΑΤΟ»,

Β.Πολύδωρας: Σκοπιανοί πίσω από τις καταστροφικές φωτιές του 2007 | Newsbomb.gr

το άρθρο στην εφημερίδα (απόκομμα)
ΕΘΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΕΛΛΑΔΑ: ΔΙΑΚΛΑΔΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΛΡΟΦΟΡΙΩΝ/ΓΕΕΘΑ: "ΣΚΟΠΙΑΝΟΙ ΜΕ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΕΚΑΨΑΝ ΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΤΟ 2007"

Ανεπίσημα σαφώς, μου είπαν ότι δεν βγήκε τότε στην δημοσιότητα γιατί φοβήθηκαν πογκρόμ κατά των Αλβανών. Εκτός της ηγετικής ομάδας των 7 υπάρχουν και άλλα ονόματα…Καμία δικαστική έρευνα δεν έγινε ακόμα και μετά την δημοσιοποίηση του εγγράφου και της ομολογίας του πρώην υπουργού…
Η δίκη και οι ένοχοι...����� ���� | ���� 2 ������� � ���� ��� ��� ������ ���� �����
Δίκη για τις πυρκαγιές στην Ηλεία: 180 χρόνια ποινή πρότεινε ο εισαγγελέας - NEWS247
Κίνδυνος παραγραφής | Eλλάδα | Ελευθεροτυπία
Reply With Quote