View Single Post
  #20  
Παλιό 28-08-2013, 15:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έξι χρόνια από τις φονικές πυρκαγιές στην Ηλεία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχει σχέση με Καλεντερίδη που δεν έχει έτσι κι αλλιώς καμία σχέση με την υπόθεση ή τον δημοσιογράφο που ως φορέας πρόβαλε την βούληση του πρώην υπουργού Πολύδωρα να μιλήσει.
Η έρευνα και τα στοιχεία προέρχονται από τις μυστικές υπηρεσίες της χώρας μετά από έρευνα το 2007 και όχι από δημοσιογράφους το 2012 ....

Οι έρευνες των μυστικών υπηρεσιών είναι τέτοιου είδους που δύσκολα εως απίθανα θα σταθούν σε δικαστήριο.
Ακόμα και οι Αμερικανοί για τέτοιες περιπτώσεις έχουν Γκουαντάναμο επίσημα και πολλά άλλα ...ανεπίσημα, γιατί πρέπει να λειτουργήσουν εκτός κάθε διεθνούς ή κρατικού νομικού δικαίου.
Οι έρευνες της ΕΥΠ παρουσιάζονται ως πληροφορίες ή πορίσματα στον αρμόδιο υπουργό και είναι θέμα πολιτικής βούλησης το εάν θα διαβιβαστούν στην αστυνομία και τους εισαγγελείς για νομική διερεύνηση.
Τα περιστατικά που η βούληση δεν υπήρξε ή ήρθε κατόπιν εορτής(εξάληψη στοιχείων ή παραγραφή αδικημάτων) είναι πάρα πολλά.Μην εκπλήσεσαι.
Δηλαδή, οι πληροφορείες έγιναν γνωστές τουλάχιστον στους υπουργούς Μεϊμαράκη, Χηνοφώτη, Πολυδωρα και σίγουρα στον τότε πρωθυπουργό Καραμανλή. Προωθήθηκαν στην δικαιοσύνη ? ... ΟΧΙ
Το 2012 που μίλησε ο Πολύδωρας, κλήθηκε από την δικαιοσύνη μαζί με τους συντάκτες του πορίσματος ή τους προϊσταμένους αυτών ...ώστε να αποφανθούν οι εισαγγελείς εάν είναι βάσιμες ή όχι ? ... ΟΧΙ
...

καλα Οκ.........

απλα εχω τς αμφιβολιες μου........κι οπου υποτιθεται, αφου δεν το επιβεβαιωνουν, ανακατευονται οι μυστικες υπηρεσιες εγω κραταω πισινη.
Οπου δε, ανακατευονται εθνικοφρονες, Ηλιαδηδες και Καλεντεριδηδες, εγω κρατω δυο φορες πισινη........σορρυ ρε φιλε αλλα ειμαι πολυυυυυυυ δυσπιστος σε κατι τετοιες ''αποκαλυψεις'' και μαλιστα σε χωρους (ΛΑΕΔ) συμβολικα επιλεγμενους..
Reply With Quote