View Single Post
  #1  
Παλιό 15-09-2013, 14:26
Boston George Ο/Η Boston George βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή Αγορά νέας μηχανής

Καταρχάς καλησπέρα σε όλους κα σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την συμμετοχή σας στο θέμα μου . Θα ήθελα να σας πω δυο τρεια πραγματα για τον ευατο μου και να σας δωσω καποιες πληροφοριες για να το συζητησουμε .

Με λένε Γιώργο , είμαι απο Αθήνα και είμαι φωτογράφος .

Ιστορικη αναδρομη : Είμαι αρκετά νέος , την αφετηρια μου στον μοναδικό κόσμο των μηχανών την έκανα στα 16 αγοράζοντας κούτα ένα Gillera Runner ST 50cc , στα 18 μια Honda Transalp XLV 400 '91 και στα 20 μου , πάλι κούτα ένα Ζ750R που έτσι για την ιστορία είναι προς πωληση . Με όλες έκανα ταξίδια , με το 50 εφτασα βραδυ και σχεδον κοκαλο , με το ΤΑ εφτασα πασας δυκαβαλος φορτωμενος αλλα πηγαινα πολυ αργα (στο χωμα πηγαινε πολυ μα πολυ καλα) και με το Ζ μονος , φορτωμενος σχετικα , πολυ γρηγορα μα πολυ γρηγορα αλλα δεν απολαυσα το ταξιδι μονο το γκαζι ...

Παρον : Ετσι λοιπον πλεον αποφασισα να επιστρεψω στην αγαπημενη μου κατηγορια των On Off . Η μηχανη θα ειναι 2η μιας και υπαρχει σκουτερακι για τα πολυκοντινα αρα δεν με νοιαζει η κινηση στην πολη . Θελω ταξιδια , ανεση και εντος και εκτος πολης , θελω δυο μπουτακια να με ζεσταινουν απο πισω , να φορτωνω σαν μουλαρι , να εχω αυτονομια , να μπαινω και χωμα , να εχω γκαζι αλλα να θελει να πηγαινει και αργα , να ειναι ομορφο .



Τα αυτο : Μετα απο καποια ερευνα αναμεσα στα μεγαλα on off ειχα καταληξει σε gs kai

ktm adv αλλα μου εχουν πει οτι δεν εχει μεγαλη ανεση και ειναι πολυ νευρικο , δεν θελει να το πας αργα . Επιπλεον δεν μου αρεσει εμφανισιακα .

Θελω λοιπον τα + και τα- του Bmw gs 1200 Adv. και τις διαφορες του απο το απλο . Δεν υπαρχει προβλημα με το ποσο , στην τελικη μπορω να περιμενω λιγο καιρο . Ηταν η πρωτη μηχανη που προσεξα ποτε στον δρομο και ελεγα οτι καποια στιγμη θα την παρω , την ειχα για λιγο αργοτερα ηλικιακα στο μυαλο μου αλλα εφοσων δεν υπαρχει κατι καλυτερο γιατι να περιμενω .

Οταν τα συζητησουμε λιγο και μπουν καποια πραγματα σε σειρα στο κεφαλι μου θα ηθελα να μιλησουμε και για ποια χρονολογια , τι να προσεξω κτλ κτλ ..


Ευχαριστω !

Last edited by Boston George; 15-09-2013 at 14:31.
Reply With Quote