View Single Post
  #5  
Παλιό 15-09-2013, 20:43
Boston George Ο/Η Boston George βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά νέας μηχανής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω λόγο ύψους 1.72 πήρα το απλό.
Το adv εκτός απο μεγαλύτερο ντεπόζιτο ειναι πιο βαρύ με αναρτήσεις πιο ενισχυμένες πιο ψιλές και γενικά λίγο διαφορετικά στημένο το μηχανάκι απο το απλό . Ειναι σαφώς πιο ταξιδιάρικο με ψιλή ζελατίνα και λόγο βάρους πιο σταθερό στις μεγάλες ταχύτητες. Αν και αυτα ειναι όλα λεπτομέρειες άμα σου κάτσει στο μάτι κάποια δύσκολα ξεκολλάς. Απο την άλλη το απλό ειναι πιο μανιτζεβελο λόγο λιγότερου βάρους και περιβάλει άνετα ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα. Και κάνει και αυτό μια χαρά ταξίδια και χωμάτινες εξορμήσεις με λιγότερη προσπάθεια λόγω του χαμηλότερου βάρους.

Τα πιο χοντρά προβλήματα που μπορει να συναντήσεις ειναι ότι όσες είχαν servo (2004-2007) κάποια στιγμή χαλάει και κοστίζει πανάκριβα.
Απο 2008 και δώθε έχουν ακουστεί προβλήματα στις πρώτες αναρτήσεις ESA που δακριζουν.

Τελος σε μεταχειρισμένη κοιτάς να μην θέλει δίσκο πλατώ και επιδιόρθωση στον άξονα διότι αυτά κοστίζουν πολλά.

Κατα τα άλλα θα έχεις ένα μηχανάκι απίστευτα βολικό και αςφαλες για ταξίδια χωρίς να φοβάσαι να πατήσεις σε οποιοδήποτε τερέν με σιγουριά και ασφάλεια.

Καλή αρχή !


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Εμενα με ενδιαφερουν οι μεγαλες αποστασεις και τα ταξιδια και θελω ανεση και την δυναμη . Τωρα για το βαρος πιστευω οτι αν θα θελω για χωμα η για δουλειες στην πολη απλα δεν θα το εχω φουλαριστο θα ειναι αρκετα κιλα κατω .

Εγω ειμαι 1.75 χωρις παπουτσια , 1.78+ με παπουτσι . Το να φτανω με μυτες δεν με ενοχλει και εχω ακουσει και για αλλαγες απλα στην σελα ...

Το προβλημα με την αναρτηση ειναι στο 2008 ή εως και του 2012 ? οσο αναφορα μεταχειρησμενη θα την παω σε φιλο μαστορα για τον ελενχο και δεν θα εχω θεμα . Αλλα φυσικα καλο θα ειναι να ξερω και εγω απο την αρχη τι να προσεξω . .
Reply With Quote