View Single Post
  #76  
Παλιό 30-09-2013, 15:55
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορω να συνομιλω με εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δηλωσει ''αντικυβερνητικος'' και ως εκ τουτου αμφισβητει τα παντα, λεει στα παντα οχι και δεν πιστευει κανεναν και πουθενα....δεν υπαρχει λογος.

Να σου απαντησω μονον στο δευτερο σκελος, αν και το εχω δηλωσει πολλακις, οργανωθηκα στον Ρ.φεραιο καπου εκει το 1976-77, μεταπηδησα στην ΚΝΕ και τελος κατεληξα στο ΠΑΣΟΚ. Ολα αυτα επισημα με χαρτια παπα και κουμπαρο.
Στο ΠΑΣΟΚ εμεινα μεχρι το 1991 αν θυμαμαι καλα κι εφυγα διοτι μου ζητησαν να κατεβασω σε απεργια συναδελφους μου απο αλλη εταιρεια πραγμα το οποιο θα συνεβαλε στην επαγγελματικη μου αποκατασταση (θα με εκαναν Δ.Υ.αφου θα ημουν καλος πρασινοφρουρος).
Σημερα, και μετα απο το ρεζιλικι του ΠΑΣΟΚ το 2009-2011 οπου περιμενα να κανει πραγματικοτητα ο ΓΑΠ αυτα που εξηγειλε (οχι το ''λεφτα υπαρχουν'' αυτο δεν με ενδιεφερε), δλδ κλεισιμο Οργανισμων, απολυσεις Δ.Υ κ.α. προς εξυγιανση της οικονομιας (τα οποια αν ειχαν γινει μαλλον δεν θα υποφεραμε ΟΛΟΙ και ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ), υποστηριζω και ψηφιζω αυτον/αυτους οι οποιοι οτι λενε το κανουν, δεν επηρεαζονται απο απεργιες, συλλαλητηρια κ.α ηλιθιες κι αντιοικονομικες ενεργειες, κοιταζει τον ιδιωτικο τομεα διοτι μονον αυτος φερνει αναπτυξη με την αρογη της ΕΕ και τυο κρατους κι οχι το αντιθετο. με αυτον ο οποιος δεν υποσχεται για να εκλεγει κ.λ.π........

Απεχθανομαι τα ακρα και το εμισθο καθισιο των αριστερων και αυτων που ''αγωνιζονται'' για να ξαναπαμε πισω κοιτωντας την τσεπη τους κι αγνοωντας, οι βολεψακηδες, οτι αυτο απαιτει χρηματα που δεν εχει η χωρα και δεν προκειται να τα ξαναβρει μεσω δανεισμου......ΠΟΤΕ.
Απο εδω και στο εξης μονον δουλεια, δουλεια και δουλεια........

....με αυτον ειμαι......
Τώρα το πάμε σωστά και σε συγχαίρω τόσο για την ειλικρίνεια σου , όσο και για την αγωνιστική σου πορεία.

Μια διόρθωση θα κάνω μόνο στα λεγόμενά σου.
Δεν έχω δηλώσει αντικυβερνητικός, ούτε αντεξουσιαστής, ούτε αντιαναρχικός, αντικο#####στής ... κλπ
Απλά θεωρώ (μεταξύ πολλών άλλων) ότι το λειτούργημα του δημοσιογράφου πρέπει να είναι παγίως και αντικυβερνητικό υπό την έννοια του μη "φιλοκυβερνητικού", ήτοι ... "τα παίρνω".
Είναι κουραστικό να γράφεις τα ίδια και τα ίδια σε ένα thread και κατανοώ και την δυσκολία των συνφορουμιτών που για να έχουν σαφή εικόνα πρέπει να διαβάζουν πολλά. Όμως στα ποστ μου έχω εξηγήσει καθαρά τι είδους αγωνιστικής και μάχιμης δημοσιογραφίας κάνω, όπως έχω ομοίως διατυπώσει ξεκάθαρα ότι ως δημοσιογράφος ΔΕΝ ανήκω σε κανένα πολικό χώρο.
Αυτό δεν είναι άλλωστε αυτο που ζητάτε οι πολίτες από ένα δημοσιογράφο και μάλιστα εκδότη-δημοσιογράφο;

Last edited by VILLY; 30-09-2013 at 15:58.
Reply With Quote