View Single Post
  #27  
Παλιό 01-10-2013, 12:16
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Όπως έχω τοποθετηθεί και αλλού, λείπω μεγάλο διάστημα από το forum και δεν είμαι σε θέση να ανατρέξω και να δω ποια θέματα έχουν τρέξει και ποια όχι και ούτε είναι δυνατόν σε κανένα από εμάς να δώσει κανά 24ωρο διαβάσματος σε παλαιότερα threads για να κάνει και λίστα παλαιοτέρων θεμάτων.
• Από την άλλη, τι κι αν έχει ανέβει στο παρελθόν το θέμα σε άλλο νήμα;
• Εσείς οι πεφωτισμένοι δηλαδή θεωρείτε ότι το θέμα εξαντλήθηκε;
• Ότι δεν παρουσιάζονται ολοένα και νέα στοιχεία στην περιώνυμη αυτή υπόθεση;
Και να το δούμε και διαφορετικά. Επειδή έτρεξε το θέμα πχ σε μια εκπομπή του Γιάννη Θεοδωράκη σε κάποιο τουρκοκάναλο, ο οποίος παρουσιαστής έσκισε τα ρούχα του στο γυαλί για το ότι δεν μας ψεκάζουν και ότι όλα είναι μπούρδες, τότε λοιπόν κι εγώ δεν θα πρέπει να το βγάλω ως θέμα και στη δική μου ενημερωτική εκπομπή που ξέρετε πολλοί ότι παρουσιάζω;
Γιατί εάν κάποιοι ζητάτε να μην ξανανέβει το θέμα, είναι σαν να μου ζητάτε να μην βγάλω στην τηλεοπτική εκπομπή μου όπως έχω προγραμματισμένα σε 2 βδομάδες, το Δρ. Νίκο Κατσαρό από τον οποίο μπορεί να μάθει η χώρα μας πολλά για το θέμα.

Απόσπασμα:
Δρ. Νίκος Κατσαρός: Έχει διδάξει ως καθηγητής στο Πανεπιστήμιο της Γεωργίας (ΗΠΑ), είναι πρ.πρόεδρος του ΕΦΕΤ (Ενιαίου Φορέα Ελέγχου Τροφίμων) πρ. Διευθυντής στο Δημόκριτο και νυν μόνιμος σύμβουλος στο Δημόκριτο, Γραμματέας Έρευνας & Τεχνολογίας στο Υπουργείο Βιομηχανίας ενέργειας και τεχνολογίας, πρόεδρος της Ένωσης Ελλήνων Χημικών
Θεωρείτε λοιπόν κάποιοι ότι επειδή ανέβηκε σε άλλο νήμα που δεν το πήρα χαμπάρι το θέμα, θεωρείτε λοιπόν σεις οι ενιστάμενοι ότι το εξαντλήσατε με τις … «ειδικές σας γνώσεις» που προφανώς κατά τα λεγόμενά σας ... είναι σπουδαιότερες & χρηστικότερες από του καθηγητή; Μα για τ'όνομα...!!

Αυτά λοιπόν κύριοι όπως διαπιστώνετε είναι ανήκουστα και απαράδεκτα.
Το διάστημα που έλειψα λόγω υποχρεώσεων, νόμιζα ότι είχαν ωριμάσει τα πράγματα στο forum και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι …ίσως και δεν.
Και το λέω αυτό διότι ανεβάζοντας το θέμα των ψεκασμών είδα ΄
• συνφορουμίτες μας να επιμένουν να το συζητήσουμε,
• άλλους να επιμένουν ότι το εξαντλήσαμε στο παρελθόν,
• άλλους να τσακώνονται μεταξύ τους για παλιότερες μεταξύ των πληγές
(είδατε ότι απ'όλα έχει ο μπαξές!!)

και τέλος αυτό που δεν είδα είναι … ωριμότητα και αλληλοσεβασμός από αρκετούς.

Ε, λοιπόν φίλοι μου αν θέλετε με αυτό τον τρόπο να διώξετε από τους κόλπους του forum αρκετά σοβαρά στοιχεία όπως και στο παρελθόν και να μένετε μόνο στις μοτοκουβέντες, τότε 3 τινά δύναται να συμβούν.
1)Να ζητήσετε από τον admin (Ν.Δουρίδα) να ξηλώσει τις τόσες πολλές θεματικές ενότητες που μιλούν για τόσα άλλα πολλά θέματα και να αφήσει μόνο εκείνες που αφορούν αποκλειστικά τις μοτό μας (πράγμα εκπληκτικά απίθανο να συμβεί!)
2)Να μην συμμετέχετε σε νήματα που δεν σας ενδιαφέρουν (Το λογικότερο!!!)
2)Να αποχωρήσουμε και πάλι κάποιοι που δεν βλέπουν το forum μόνο μοτοσικλετιστικά.

Μέχρι τότε λοιπόν περιοριστείτε στο να αναπτύξετε δυνατούς δεσμούς φιλίας μεταξύ σας, γιατί στο φινάλε δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε εδώ και μέσα από την διαφορετικότητα του καθενός μπορεί να αναπτυχθεί μια υγιέστατη κοινωνική ομάδα.
Αυτός είναι άλλωστε ο στόχος και του Νίκου Δουρίδα που ίδρυσε το forum στα τέλη του 2008.
Σεβαστείτε το λοιπόν και ξεκινήστε να σέβεστε και να αγαπάτε τους συνφορουμίτες σας. Όλους όμως! Δεν είναι ποτέ αργά!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν κάποια χρόνια ανέβασε το περίφημο "Ελληνική Ομοσπονδιακή Δημοκρατία" με το οποίο είχε καταφέρει να μας κάνει κ@λο.
Συμβουλή: Φίλε μου αν επιτρέπεις στον ευατό σου όπως συ ανέφερες κι ομολογείς, να γίνεσαι ... "κ@λος", δεν σου φταίνε οι άλλοι.
Μην μεταφέρεις λοιπόν τις ευθύνες των δικών σου "πληγών" αλλού και κοίτα πως να προφυλαχτείς καλύτερα ως άνθρωπος για να μην πέφτεις σε τέτοιες παγίδες και υποφέρεις.

Last edited by VILLY; 01-10-2013 at 12:23.
Reply With Quote