View Single Post
  #36  
Παλιό 01-10-2013, 21:08
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι ακόμα ...γενικό
Είναι προτιμότερο να σε αναγνωρίζουν οι λοιποί ως "καλύτερο" παρά να αυτο-ανακυρρήσεσαι βασιλικότερος του βασιλέως !
Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα. Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
###############################################################################
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα %%%%%%%%%%%%%που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη $$$$$$$$$$τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.

Last edited by siraxanz; 01-10-2013 at 22:46.
Reply With Quote