View Single Post
  #33  
Παλιό 12-10-2013, 07:41
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Τι θέλουμε από το GSforum;

Όλοι σε αυτό το φόρουμ ξεκινήσαμε από την αγάπη μας για τις μηχανές , διαβάσαμε άπειρα θέματα για εκδρομές , σέρβις , μετατροπές κλπ.

Πέρασαν τα χρόνια , γνωριστήκαμε οι πιο πολλοί κάνουμε παρέα , πηγαίνουμε για καφέ , βόλτες, ταβερνάκια , άπειρες φορές.
Τώρα πια ξέρουμε κάποια μέλη χρόνια , έχουμε άποψη προσωπική για αρκετούς , άλλες φορές θετική άλλες όχι.

Τι κάνουμε όμως όταν γνωριζόμαστε πιο καλά ;

Α) Τα χώνουμε σε αυτόν που μας την λέει και υποστηρίζουμε το φιλαράκι μας που το ξέρουμε χρόνια.

Β)θα συζητάμε χρόνια τώρα τα ίδια και τα ίδια για τακακια, για την εκδρομή στις Άλπεις , για την εντουραδα ; ΜΟΝΟ ;
Μπα… Θα μιλήσουμε και για την επικαιρότητα, για τα καθημερινά νέα μας , για τα ενδιαφέροντα μας, για τα χόμπι μας κ.α.

Ειναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων , όλα ωριμάζουν και προχωράνε εξελίσσονται.

Το φόρουμ δεν μπορει να ειναι ούτε μόνο για τους παλιούς ούτε μόνο για τους νέους. Χρειάζεται να έχει από όλα, να μπορεί ο καθένας να βρεί τα δικά του ενδιαφέροντα. Με κοινή πάντα βάση τον μοτοσυκλετισμό αυτός ειναι άλλωστε και ο λόγος που μας ενώνει

Το φόρουμ ορθώς κατα την γνώμη μου έχει απο όλα. Η ποσότητα και ποιότητα των θεμάτων εξαρτάται μόνο από ΕΜΑΣ και τα ενδιαφέροντα μας. Η κάθετες παρεμβάσεις το μόνο που καταφέρνουν τις περισσότερες φορές ειναι να διακόπτουν την φυσική ροή των πραγμάτων.
Στην συντριπτική τους πλειοψηφία τα μέλη έχουν υψηλό ήθος και ύφος στα γραφόμενα τους. Εκτός ελαχιστοτατων εξαιρέσεων.
Ακόμα και κάποιοι που παρεκτρέπονται (ο πρώτος αναμάρτητος το λίθο βαλετο) μαζεύονται μπροστά στην συντριπτική πλειοψηφία του ήθους των μελών

Καταλήγω λοιπόν, ότι για να μπαίνω και να συμμετέχω εγώ και ο καθένας μας σαφώς έχω πράγματα που με ενδιαφέρουν. Όχι όλα αλλά αρκετά ώστε να με κανουν να παραμένω ενεργό μέλος.

Καλό λοιπόν ειναι να επικεντρωθούμε στα θέματα που περιλαμβάνουν τα ενδιαφεροντά μας και τα αλλα ας υπάρχουν για τους άλλους.

Νομίζω ότι τελικά αυτό που θέλω από το Gsforum το έχω :
Υποστήριξη και ενημέρωση σε θέματα για την μηχανή μου, φιλαράκια που με βοηθάνε σε δυσκολίες (Ανταλακτικά , σέρβις , βλάβες) και τους βοηθάω και εγώ όπου μπορώ (μεσα απο την δουλεια μου και τα ενδιαφέροντα μου)
Καλή παρέα σε βόλτες εξορμήσεις , εξόδους για καφε φαγητό σινεμά κλπ.

Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω απο ένα φόρουμ. Ήδη μου προσφέρει πολύ περισσότερα απο όσα είχα φανταστεί.

Καλό ΣΚ σε όλους.



Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Last edited by peterv; 12-10-2013 at 07:45.
Reply With Quote