View Single Post
  #113  
Παλιό 12-10-2013, 22:32
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέτρο μου πάρε παραδειγμα μέσα απ τα κατινοθεματα
σκηνικό που έγινε τελευταία .......
Ναι όντως υπάρχει ένταση στα πολιτικά αλλά εγώ που θέλω να γράψω για την εκδρομή μου γιατί να μην το κάνω ;
Επειδή οι άλλοι τσακώνονται ;
Εγώ θα την γράψω αν έχει ενδιαφέρον απο κάποιους να την διαβάσουν. ... Και αν αξίζει ο κόπος που θα κάνω να την ανεβάσω…

Και για την δική μου φετινή εκδρομή σκέφτομαι "ποιόν νοιάζει τώρα να αναρτησω άλλη μια εκδρομή στις Άλπεις" ανάμεσα στις τόσες ; Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων ;
Πιο πολύ με νοιάζει να εκτονώσω την καθημερινότητα …

Ρε Βασίλη δεν διαφωνώ μαζί σου , πράγματι υπάρχουν κάποια παιδιά που έχουν παγώσει
Και κάποιοι εκει πάνω όπως ο Πασχαλης προσπαθούνε πολύ για αυτα τα παιδιά (άλλο που τσακώνομαστε )
Αλλά δεν νιώθω ότι κανουν πίσω μόνο γιαυτό !!
Θα άλλαζαν κανάλι στο τηλεκοντρόλ που λέει και ο ploigos
Κάτι άλλο πρέπει να τους απασχολεί και χρησιμοποιούν τα πολιτικά σαν πρόφαση.
Τι θέλουν πραγματικά ;

Αν με ρωτήσεις προσωπικά θα σου έλεγα ότι ίσως ένας από τους σύνηθες λόγους σε πολυπληθεις ομάδες όπως το φόρουμ μπορεί να είναι και ο ακόλουθος :

ένας νέος θέλει περισσότερη προσοχή και χώρο στις παρέες για να εκδηλωθεί , να βρει τα άτομα που του ταιριάζουν και να "δέσει" μαζι τους.

Άμα εγώ ο παλιός (που όλοι μας το κάνουμε λίγο πολύ) τα λέω με τα γνωστά φιλαράκια μου ιδιωτικά , βγαίνω τις ιδιωτικές μου βόλτες με τα κολητάρια , έχω αναπτύξει κώδικες ιδιαίτερης επικοινωνίας "με το γνωστό αςτειο" … "την τρελή πλάκα της εκδρομής τάδε"
δεν μένει χώρος για τον νέο .... Δυσκολεύεται να κολλήσει κάπου παρακολουθεί αλλά δεν συμμετέχει γιατί απλά όλα αυτα που συμβαίνουν δεν τον αφορούν. Έτσι λοιπόν κάνει και το ίδιο στο φόρουμ.

Δεν λέω ότι απαραίτητα ισχύει αυτό … μόνο … λέω ότι και αυτό ισως και να ειναι ένας απο τους λόγους.




Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Last edited by peterv; 12-10-2013 at 22:40.
Reply With Quote