View Single Post
  #99  
Παλιό 10-11-2013, 22:42
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο, ήθελα νωρίτερα να σε ρωτήσω, αλλά μπερδεύτηκε λίγο το θέμα και άργησα...
Επειδή τόσα χρόνια, έχω εκτιμήσει την στάση σου (είτε διαφωνούσα είτε όχι), θα ήθελα μια διευκρίνηση.
Η ζημιά που λες, αναφέρεται στο παραπάνω θέμα με την αγγελία (ιδέα δεν έχω τι έπαιξε) μεταξύ ortho και astakos ή για την τελευταία καραμέλα των "πολιτικών";;
Αν θέλεις και νομίζεις πως αξίζει τον κόπο μου απαντάς.

ΥΓ. Σχετικά με το "μπέρδεμα" και τους μοντ...
Επειδή τα ανεμολόγια, δείχνουν σοροκάδα, να ξέρετε πως όσοι πραγματικά αγαπάνε το φόρουμ, είναι φίλοι μου/μας. Αυτό το λέω γιατί σε κάποια από τα π.μ. που έλαβα, από φίλους κατά τα άλλα, σκιαγραφείται μια άλλη εντύπωση.
Το πνεύμα είναι αυτό που διέκρινε εύστοχα και με χιούμορ ο mpampis και νομίζω πως όσοι δεν έχουν άλλους σκοπούς, το αντιλαμβάνονται πλήρως. Κάθε άλλο είναι εκ του πονηρού και φυσικά καταδικαστέο από μένα.
Για την "καραμέλα" μίλησα Γιάννη, κάποιοι πέρνουν τα κουβαδάκια τους και πάνε να βρουν αλλού παραλία, το να τους απαξιώνουμε είναι εύκολος τρόπος για να βγαίνουμε από πάνω.

Δεν πρέπει όμως να παραβλέπουμε ότι σε ένα μεγάλο βαθμό οι περισσότεροι από αυτούς "βοήθησαν" ο καθένας από την σκοπιά του με χιλιάδες μηνύματα να αποκτήσει το φόρουμ την αναγνωρισιμότητα που έχει.

Και να ξέρεις επίσης ότι οι περισσότεροι ούτε το γράφουν, ούτε γκρίνιαξαν, απλά γύρισαν την πλάτη.

Αναγνωρίζω ότι δεν γίνεται να υπάρχει αστυνόμευση στο τι θα γράφει ο καθένας, αυτό θα κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Προσωπικά και ανέβαζα και συμμετείχα σε πολιτικά treads. Όταν ένιωσα ότι αυτά ενοχλούν τα σταμάτησα μόνος μου όχι γιατί στράβωσε ο 1 και ο 2. αλλά γιατί ένιωσα ότι αυτό είναι το σωστό.

Όταν μπαίνεις σε μία βιβλιοθήκη, κάνεις ησυχία, ένα μοτοχώρος από την φύση του δεν ταιριάζει με τα πολιτικά θέματα ειδικά με την ένταση και το ύφος που υπάρχει εδώ μέσα.

Τέλος λίγοι έχοντας αφιερώσει χρόνο εδώ μέσα και φτιάχνοντας φιλίες, πίστεψαν, λάθος για μένα, ότι μπορούν να έχουν άποψη το πως θα λειτουργεί το φόρουμ κάτι που είναι αποκλειστική ευθύνη των Admin, αυτοί χαράζουν τις γραμμές, και εδώ είσαι και εσύ λάθος. Αν αποφασίσουν ότι το θέμα πρέπει να κατεβεί θα κατεβεί όσο και να διαμαρτύρεσαι.

Δύσκολος ο ρόλος τους και ούτε ψύλλος στον κόρφο τους...
Reply With Quote