View Single Post
  #9  
Παλιό 22-05-2013, 19:40
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακαλώ τους υπεύθυνους του GS FORUM όπως προβούν στη διαγραφή μου από μέλος ( napgeo) και καταστροφή των προσωπικών μου δεδομένων.
Σε περίπτωση μη ικανοποίησης του αιτήματος μου εντός 36 ωρών η ανωτέρω αίτηση θα παραπεμφθεί στην εισαγγελία Αθηνών.
Σας ευχαριστώ.

Copy paste από παλαιότερο post μου...


Θα σας πω μια μικρή και αληθινή ιστοριούλα που διαδραματίστηκε πριν από πολλά χρόνια στην ιδιαίτερη πατρίδα μου, την Κεφαλονιά, με πρωταγωνιστή τον Κεφαλονίτη σατυρικό ποιητή, Ανδρέα Λασκαράτο.
Μια φορά λοιπόν, κάποιοι που δεν τα πήγαιναν καλά με τον ποιητή, για να τον "πειράξουν", του έστειλαν σαν δώρο, ένα μεγάλο καλάθι με... σκ@τά. Ο Λασκαράτος λοιπόν, μόλις τα είδε, είπε στον υπηρέτη των "κυρίων" που έστειλαν το πεσκέσι, να μην φύγει γιατί ήθελε κι αυτός να τους στείλει κάτι. Κατέβηκε λοιπόν στον κήπο του, διάλεξε και έκοψε μερικά από τα καλύτερα λουλούδια του. Τα έβαλε σε ένα μεγάλο και ωραίο καλάθι, και τα έδωσε στον υπηρέτη για να τα πάει στα αφεντικά του. Πάρε αυτά τα λουλούδια, του είπε, να τα πας στους αφέντες σου και να τους πεις τα εξής: Ο Ανδρέας Λασκαράτος, σας στέλνει αυτά τα λουλούδια λέγοντας σας ότι "ότι έχει ο καθένας στο μυαλό του και στην καρδιά του, προσφέρει..."


Να είσαι πάντα καλά Ναπολέων, και πάντα όρθιος!