Θέμα: KAROO 3
View Single Post
  #34  
Παλιό 20-10-2013, 16:29
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: KAROO 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Η σαμπρέλα ή μπαίνει, ή δε μπαίνει.... Το να μην ζάνταρε σωστά το λάστιχο, δεν το συζητώ!!!! Φαίνεται με το μάτι


Αν χάνεις αέρα, είναι από βαλβίδα ή από τρύπα.
Κι εγω το σκεφτομαι..τελευταια εχω απωλεια αερα απο το μπροστινο...με σαμπρελλα...
Εχω ενα κοπανημα στη ζαντα,εμφανες...αλλά δεν νομιζω να εχει να κανει αυτο αφου η σαμπρελλα γιατι να χανει αερα αν δεν εχχει θεμα και μονο απο το κοπανημα της ζαντας (κανω λαθος; )!

Τσεκαρα επισης την ακιδα της βαλβιδας μηπως εχει ξεσφιξει.Την εσφιξε ο μαστορης με το εργαλειο αλλά παλι εχω θεμα...

Αρα προσανατολιζομαι οτι ή την εχει ακουσει σε καποιο(απο τα πολλα)γκουπ στα βουνα η βαλβιδα και χανει αερα σιγα σιγα...ή την εχει ακουσει η σαμπρελλα η ιδια με καποια μικρη ρωγμη κι εχει σκιστει(πως ομως...; )αρα θελει αλλαγη αν ειναι ετσι(σημειωτεον ειναι καινουρια αφου την αλλαξα στην τελευταια αλλαγη ελαστικου 7000χλμ περιπου πανω...

Το ελαστικο δεν εχει πουθενα σκισιμο ή δεν πατησα ποτέ καρφι για να πεις οτι δικαιολογημενα σκιστηκε και η σαμπρελλα...

Τι αλλο μπορει να φταιει;

Η απωλεια ειναι απο 2.3bar που βαζω στα 1.8bar οταν αφηνω τη μοτο στο γκαραζ μεσα σε δυο-τρεις μερες ακινητη...

Last edited by mAthosalas; 20-10-2013 at 16:31.
Reply With Quote