View Single Post
  #13  
Παλιό 02-09-2012, 12:59
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Ωραία για να γίνει λίγος διάλογος .......

Η άποψη του απλού χρήστη και όχι του σκαλικοτρούπη ψαγμένου κομπιουτερά που δεν θέλει όρια και περιορισμούς στο κινητό του....

- το ios δεν χρειάζεται jailbreak και ξεκλείδωμα των multimedia χαρακτηριστικών για τους πολλούς , μιά χαρά αξιοπρεπείς και πολλές δυνατότητες έχει και έτσι ... τα μισά απο αυτά χρησιμοποιεί ο απλός χρήστης...
- σωστά κάνεις και δεν δίνεις 669 ευρώ για αυτό το τηλέφωνο αφού οι ανάγκες σου και οι δυνατότητές σου είναι για άλλα πολύ περισσότερα.... και εγώ αν είχα το χρόνο να ασχολούμαι περισσότερο με αυτά, το ίδιο θα έκανα σε πολλεεεες διαφορετικές συσκευές και λειτουργικά......
- Πάντα κάποια αξιόλογη εφαρμογή που είναι αγορασμένη στο ios, μπορείς να την βρείς κάπου αλλού δωρεάν .... το ιδιο δεν συμβαίνει και παντού ? Γιατί όμως πάλι ο απλός χρήστης πρέπει να περάσει στην παρανομία για να τα έχει όλα τζάμπα ?
- γιατί να ασχολείται ο απλός χρήστης με jailbreak και root αφού αυτά που θέλει μπορεί να τα κάνει και έτσι.... ακόμα και με κάποιο μικρό κόστος σε εφαρμογές...
- στο iphone μου έχω 278 εφαρμογές (είναι το 32αρι) κλειδωμένο και δεν κολλάει πουθενά...... (συμβατότητα παντού......γιαυτό είναι και κλειδωμένες οι εφαρμογές στο ios σε αντίθεση με το android).
- η samsung αλλωστε είναι γνωστό ότι αντιγράφει κυριολεκτικά την apple , (ναι βγάζει καλύτερα μηχανάκια σε δυνατότητες σε επίπεδο hardware, αλλά μόνο αυτό, στο συνολικό πακέτο υστερεί), αμα η apple χαλάσει τότε να δώ ποιον θα βρούν να αντιγράψουν !!!!!
Reply With Quote