View Single Post
  #9  
Παλιό 23-09-2013, 18:34
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πολύ μου την δίνει....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dmnds Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου τη δίνει οου συνεχίζω να είμαι ένας λιγούρης μισθωτός υπαλληλίσκος έρμαιο στις ορέξεις του κάθε γιάπη ,των Power point του και των νούμερων- ποσοστών του

Μου την δίνει ότι ο μισθός μου πλέον εξαφανίζεται στο μεγαλύτερο του μέρος πληρώνοντας δάνειο σπιτιού +εφορία+ ΔΕΗ+ χαράτσια+ ΦΑΠ+ το κέρατο μου

Μου την δίνει το γεγονός ότι έχω στην κατοχή μου διώροφο επαγγελματικό χώρο σε μια από τις εμπορικότερες περιοχές της Αθήνας τον οποίο προσπαθώ να εκμισθώσω ανεπιτυχώς εδώ και ένα χρόνο

Μου την δίνει ότι συναλλάσσομαι με τον κάθε τυχοδιώκτη – αεριτζή που θέλει να μισθώσει την περιουσία μου για 12 +4 χρόνια (όπως μέχρι στιγμής ορίζει ο super νόμος μας) και να πληρώνει ενοίκιο 100 € maximum (μην πω ότι σε λίγο θα μου ζητάνε να τους χαρτζιλικώνω κιόλας ….εεεε γιατί κρίση έχουμε) Και φυσικά στον τρίτο μήνα να αρχίσει την κλάψα ……δεν έχω ,δεν βγαίνω ,δεν έχει δουλειά , γράφτα …κτλ

Και κυρίως μου την δίνει η ατολμία μου και ο φόβος να επιχειρήσω να κάνω μια δική μου δουλειά έχοντας δική μου επαγγελματική στέγη προβάλλοντας την δικαιολογία <<και τι δουλεία να κάνω μωρέ , αφού δεν κινείται τίποτα>>

Ουφφφφ τα είπα και ξαλάφρωσα.

Οποιαδήποτε πρόταση για επιχείρηση οιασδήποτε μορφής καλοδεχούμενη…
πολυ καλα τα λες, παντως το 12+4 αν το ενοικιο ειναι καλο και πληρωνεται γιατι εχεις προβλημα?

Οσο για την ατολμια και τον φοβο οσο πιο γρηγορα τα ξεπερασεις τοσο το καλλυτερο.......αν δεν τολμησεις δεν θα μαθεις, κι αν δεν μαθεις δεν θα ξερεις........
Reply With Quote