View Single Post
  #13  
Παλιό 29-01-2013, 00:58
Nordic Ο/Η Nordic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2013
Περιοχή: Scandinavia
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 217
Post Διεθνής έκθεση μοτοσυκλέτας στη Στοκχόλμη

Νά 'στε όλοι καλά, χαίρομαι για τα σχόλια.

Πρίν περιηγηθώ περαιτέρω στην έκθεση, αδημονώντας να συναντήσω μύχιους πόθους και αντίπαλα δέη, χαζεύω λίγο ακόμα το προφίλ ενός Tiger Sport.





Δεν αργώ να βρεθώ τον χώρο της ΚΤΜ. Επιβλητική, με ταξιδιάρη χαρακτήρα η νέα Advendure, αν και νέο μοντέλο, δίνει την εντύπωση πως κουβαλά εμπειρία απ'τις αναμετρήσεις της με το έδαφος. Δυστυχώς οι άνθρωποι της ΚΤΜ την είχαν σε περιορισμό και δεν μπορούσε κανείς να έχει μιά ποιό στενή επαφή μαζί της. Αρκέστηκα στο να βγάλω κάποιες φωτογραφίες και να κοιτάω από μακρυά .










Η πρόσοψη μου άρεσε περισότερο σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο. Καλοστημένη μηχανή.




Η σέλα φαίνεται αναπαυτική. Εντύπωση μου έκαναν και οι "βαλίτσες". Αυτή στην μεριά της εξάτμησης όμως, φαίνεται να υστερεί αρκετά σε χώρο απ' τις άλλες δυό.




Και ένα νεογένητο... δίχρονο.





Ωστόσο... λίγα μέτρα πιό πέρα, η Αυστριακή τετράγωνη λογική της ηγεμονικής ΚΤΜ γλυστρά απ' το μυαλό του επισκέπτη στις καμπύλες της Ducati. Άλλος αέρας εδώ...




Και μία προσωπικότητα με πιό πολλές γωνίες... με φινέτσα και 150hp.
Ducati Multistrada 1200S Touring




Moto Guzzi. Νομίζω πως για την V7 ταιριάζει αυτό που λένε... η γοητεία του απέριττου.



Και ασφαλώς μια μηχανἠ που έλκει με τον δικό της τρόπο... Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX (all)





Μέχρι να τα ξαναπούμε αφιερωμένο σ' όλους το παρακάτω τραγούδι...


(δεν λειτουργεί το λίνκ απ το γιουτουμπε... κάτι κάνω λάθος, το δουλεύω)

Last edited by Nordic; 29-01-2013 at 01:18.
Reply With Quote