View Single Post
  #4  
Παλιό 29-09-2013, 16:47
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από 14 ώρες που βρέθηκα σε Γ.Α.Δ.Α. & Ευελπίδων για το ρεπορτάζ, έχω να πω τα εξής:
Χθες στο κτίριο της Γ.Α.Δ.Α. και ακολούθως στα δικαστήρια της Σχολής Ευελπίδων, όσοι βρεθήκαμε εκεί και όσοι τα παρακολουθήσατε από τους δέκτες σας, ζήσαμε μια Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή η οποία συνεχίζεται σήμερα σε τουρκοκάναλα, όπου "διακεκριμένοι συνάδελφοί" μου παρουσιάζουν κατά το δοκούν το θέμα.
Χθες λοιπόν είδαμε τους βουλευτές της Χρυσής Αυγής να συνοδεύονται «δεμένοι χειροπόδαρα» από άνδρες της αντιτρομοκρατικής «οπλισμένους σαν αστακούς», λες και συνέλαβαν τον ίδιο τον Χίτλερ.
Ερωτήματα:
• Και αναρωτιόμασταν οι περισσότεροι δημοσιογράφοι εκεί, γιατί τέτοια μέτρα, αφού λίγες ώρες πριν οι ίδιοι άνθρωποι κυκλοφορούσαν ακίνδυνα στο Ελληνικό κοινοβούλιο;;
• Από τι κινδύνευε το «σύστημα» και τους περιέφεραν σαν τους μεγαλύτερους εγκληματίες;;
• Και αν ήταν όντως τόσο επικίνδυνοι γιατί δεν τους φυγάδευσαν από το υπόγειο της ΓΑΔΑ για να τους πάνε στην Ευελπίδων, αλλά τους πέρασαν μπροστά από τις δεκάδες δεκάδων δημοσιογράφους;;
• Διότι αν τα μέτρα ήταν τέτοια ακόμα και για την προστασία των χρυσαυγιτών, εγώ προσωπικά πέραν της δημοσιογραφικής διαπίστευσης που είχα, θα μπορούσα και ναχα ένα όπλο και να «καθάριζα» όποιον ήθελα, αφού και οι 5 βουλευτές πέρασαν από δίπλα μου στη ΓΑΔΑ σε απόσταση 2 μόλις μέτρων (!!)

Με απλά λόγια χθες σκηνοθετήθηκε μια πανάκριβη χολιγουντιανή υπερπαραγωγή την ίδια ώρα και να μην το ξεχνάμε αυτό, ότι πίσω από το προπέτασμα καπνού που δημιουργήθηκε για την Χ.Α. ...:
- ψηφίζονται μέτρα 5,5 Δις,
- ότι το πρωτογενές πλεόνασμα του δήθεν 1,5 Δις για το οποίο έκανε πάρτι ο κ Σαμαράς ήταν τελικά μόνο 80 εκατ. σύμφωνα με τη τρόϊκα,
- την ίδια ώρα που το πάρτι σε μίζες στο χωρο της υγείας δεν εχει προηγούμενο,
- την ίδια ώρα που το ΤΑΙΠΕΔ είναι έτοιμο να εξαπολύσει το "μεγάλο ξεπούλημα" δημοσίων ακινήτων
- και άλλα πολλά που ... δεν «βλέπουμε» τούτη τη περίοδο!!


Κυρίες & κύριοι, έχω την εκτίμηση και μακάρι να διαψευστώ, ότι αυτά που βιώνουμε 2 βδομάδες τώρα και αυτά που έγιναν χθες, θα γυρίσουν μπούμερανγκ στους ενορχηστρωτές & σκηνοθέτες της χθεσινής χολιγουντιανής υπερπαραγωγής.

Κοντολογίς, δεν βλέπω η Χ.Α. να πέφτει σε ποσοστά, τουναντίον!
Επίσης βλέπω συσπείρωση της ομάδας τους και εισαγωγή νέων ψηφοφόρων στο εκλογικό τους σώμα, είτε αυτό συνεχίσει με την ονομασία Χρυσή Αυγή, είτε το αλλάξουν σε Χρυσή Ανατολή ή ότι άλλο.
Αυτό μάλιστα (για την ονομασία και τυχόν αλλαγής του σε περίπτωση που χαρακτηριστερί το κόμμα: εγκληματική οργάνωση) σχημάτισα ως εντύπωση όταν πήρα συνέντευξη χθες από 2 βουλευτές της Χ.Α. (Μιχάλη Αρβανίτη και Δημήτρη Κουκούτση).
Όπως και νάχει η κατάσταση, αν δημιουργηθεί κενό στη Χ.Α. αυτό δείχνει ότι θα καλυφθεί άμεσα, διότι οι λόγοι που δημιούργησαν το φαινόμενο της Χ.Α. παραμένουν και ολοένα διογκώνονται.

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι κακώς «χτύπησαν» χθες τη Χρυσή Αυγή και έπρεπε να είχαν χτυπήσει το «κακό δαίμονα» που δημιούργησε τη Χ.Α.
Δυστυχώς όμως, αυτός ο «κακός δαίμονας» είναι οι ίδιοι οι «ενορχηστρωτές & σκηνοθέτες» του χθεσινού φιάσκου.
Και τα γράφω όλα αυτά ΕΓΩ, που ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ψηφοφόρος της Χ.Α. αλλά πέρα για πέρα δημοκράτης και πάνω απ'όλα... αγωνιστής δημοσιογράφος!

Και αν συνέλαβαν χθες τους 5 βουλευτές της Χ.Α. μαζί με άλλα 19 άτομα για:
1)την συνεργία ή αυτουργία στη δολοφονία Φύσσα
2)την συμμετοχή τους σε μπραβιλίκια νυχτερινών μαγαζιών
3)και επειδή κάποιοι εξ αυτών είχαν και κάποια παράνομα όπλα

Τότε γιατί δεν συλλαμβάνουν και καμιά 500αριά ακόμα βουλευτές (νυν & πρώην) που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ :
1) είναι εκτελεστές & ηθικοί αυτουργοί στον αργό θάνατο εκατομμυρίων Ελλήνων
2)είναι οι ίδιοι νταβατζήδες του Ελληνικού λαού με αυτά που έχουν υπογράψει
3)είναι οι ίδιοι τα οπλικά συστήματα εναντίον του Ελληνικού λαού

Τα ρωτώ αυτό διότι
οι μεν πρώτοι (χρυσαυγίτες.)... μέλλει να αποδειχθεί η ενοχή τους και
οι δε δεύτεροι ... είναι ήδη ένοχοι στα μάτια του Ελληνικού λαού και έχουν ήδη καταδικασθεί από τη κοινή γνώμη του λαού, για τα εγκλήματά τους.

• Το να φυλακίσεις σήμερα την Χ.Α. το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εκτοξεύσεις τα ποσοστά της σε ασύλληπτα νούμερα.
• Αν την χαρακτηρίσεις εγκληματική οργάνωση και την καταργήσεις ως κόμμα, την άλλη μέρα θα δημιουργηθεί άλλο κόμμα στη θέση της και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εκτοξεύσεις τα ποσοστά του και πάλι σε ασύλληπτα νούμερα.
• Αν δεν οδηγηθεί στη ποινική δικαιοσύνη το «Τέρας» που δημιούργησε το φαινόμενο της Χρυσής Αυγής, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

Και επειδή το «Τέρας» αυτό είναι το ίδιο το σύστημα (υπουργοί, βουλευτές, δικαστικό) που φυλάκισε χθες την Χ.Α. καθίσταται σαφές, ότι όλα αυτά γίνονται στο όνομα του «Διαίρει και Βασίλευε», ενός νέου εθνικού διχασμού και πολιτικοκοινωνικής αστάθειας με στόχο την αδιάκοπη και άκοπη κερδοσκοπία από τους κατακτητές μας.

Και κάτι πολύ σημαντικό για την χθεσινή σύλληψη του αρχηγού και των μελών της ΧΑ…
Ξέρετε γιατί χαμογελούσαν χθες;
Όσοι είναι αρκούντος διαβασμένοι θα θυμούνται από την ιστορία, ότι στην Γερμανία το τότε «σύστημα» που είχε καταφέρει να διαλύσει τη χώρα, είχε φυλακίσει τον ο Χίτλερ το 1924 ως αρχηγό κόμματος χαρακτηρίζοντάς τον ένοχο για το "Πραξικόπημα της Μπυραρίας", τιμωρώντας τον σε 5ετή κάθειρξη, από την οποία ποινή εξέτισε μόνο το ένα περίπου έτος.
Την μαύρη ιστορία από κει και ύστερα την γνωρίζουμε όλοι!!!
Δηλαδή αν η ιστορία δεν μας διδάσκει τι θα πάθουμε και μεις σήμερα τότε εκτός από ηλίθιος λαός είμαστε και ανιστόρητοι. Έτσι απλά!



(Το παραπάνω κείμενο είναι απόσπασμα από σημερινό μου άρθρο)
Reply With Quote