View Single Post
  #34  
Παλιό 15-11-2011, 16:03
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Smile Απάντηση: ...αλλαγη βαλβολινες κιβωτίου ταχυτήτων σε R1200GS, SAE

...αδελφε!...οπως εγραψα και παραπανω οι 90αρες ειναι οι προβλεπομενες για το μηχανακι μας και αυτες προτινει καθαρα στο manual! ... εγω εβαλα τις 140 κατόπιν προτροπης του φιλου/κολλητού μου που ειναι μηχανικος (συνεργείο αυτοκινητων) ...ο οποιος μεσα στα χρόνια, εχει κερδισει με τις πραξεις και τα λεγομενα του την εμπιστοσυνη μου!..Δεν θυμαμαι ακριβως τι μου ειχε πει ...αλλα εχω την εντυπωση οτι ο αριθμος 90 ή 140 εχει να κανει με τις ανοχες της βαλβολινης στις θερμοκρασιες και οχι απαρραιτητα με το αν ειναι ψηλες ή χοντρες!...απο κει και περα ...μια που την βρηκα και ηταν σχετικα πληρωσιμη ...την εβαλα!..κακο δεν κανεις!


...θα ψαξω ...αργοτερα να βρω ποια ειναι ακριβως η διαφορα τους ..και θα αναφερω οτι καταλαβω!

στα ml που αναφερεις ...χμμ τι να πω φιλε !...εγω την εβαλα σιγα-σιγα και περιμενα να δω τα αποτελεσματα ! Ειμαι σιγουρος οτι στα 800ml κιολας ειδα στο χειλος της τρυπας τα λαδια και σταματησα! ...χμμ ..υπαρχει και η περιπτωση να μην αφησα να κατεβουν οι παλιες και να εμειναν μερικα ml απ τις παλιες μεσα ...αλλα πιστεψε με το αφησα τουλαχιστον μιση ωρα ..τι να πω!


...τι φλατσουλες !...πηγα στην αντιπροσωπια της γειτονιας μου και τις ζητησα ...τις πηρα επιτοπουσε φακελακι και δεν θυμαμαι αλλα ηταν σχεδον τζαμπα!...φυσικα δεν ειναι τιποτα ειδικες ! Αν θες τις παιρνεις στο χερι και πας σε μαγαζι με ανταλλακτικά και ζητας 2 ιδιες ! ...κλάϊ-μάϊν!
Reply With Quote