View Single Post
  #14  
Παλιό 04-11-2013, 14:58
anegis Ο/Η anegis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 1,355
Προεπιλογή Απάντηση: Είχα Άγιο....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ τυχερός πραγματικά, χαίρομαι για σένα και εύχομαι να είναι το τελευταίο.. Τώρα επειδή είδα και γράφεις κάποιες λεπτομέρειες αν θέλεις τη γνώμη μου, δεν αρκεί να μην πατήσεις φρένο και να μην κλείσεις απλά το γκάζι (το σωστό είναι να έιναι ανοιγόμενο) + το μυαλό μου εφόσον είσαι σίγουρος οτι δεν υπήρχαν "περίεργα υλικά" στην άσφαλτο πάει στα λαστιχά σου (km-τύπος ελαστικού) αν και φυσικά συμβάλλουν ένα σωρό άλλοι παράγοντες όπως χαλαρά χέρια στο τιμόνι -σωστή στάση σώματος και αρκετοί άλλοι. Τέλος έγραψες οτι αμφιβάλλεις για την ταχύτητα στο σασμάν αν το οδοστρωμα ήταν γλιστερο και ήσουν με 5η(χαμηλότερες στροφές) έσφιξες καπως το τιμόνι και δίστασες προς στιγμή με αναποφασιστικότητα στο γκάζι μου δίνουν ένα ενδεχόμενο γιατί έχεις ξαναμπεί με πιο πολλά και τώρα fail... Πάντως με το να ακολουθήσεις μετά τους άλλους αμέσα έδειξες οτι δεν μασας και τo τι πρεσβέυεις δηλαδή το "keep riding.".. Να είσαι πάντα καλά και πάντα όρθιος..!!
Σίγουρα η εμπειρία με έκανε σοφότερο...

Ρόλο στο οτι δεν χτύπησα ειναι οτι δεν προσέκρουσα πουθενά. Ούτε σας άλλη όχημα ούτε σε βράχο...

Πέραν των λεπτομερειών και επειδή κάποιοι στην εκδρομή ήρθαν με απλό παντελόνι και παπούτσια...

Οι μπότες μου έχουν αρκετά σημάδια και το παντελόνι έγινε κομμάτια...

Γι αυτο επενδύουμε σε καλο εξοπλισμό...
Reply With Quote