View Single Post
  #36  
Παλιό 02-01-2012, 23:28
Serial Ο/Η Serial βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή Απάντηση: Ποσοι απο εσας αγαπατε το travel enduro;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενας ΒΑΣΙΚΟΣ λογος που προτιμησα την τελευταια μου μοτοσυκλετα,ενα F800GS και δεν ξαναπηρα ενα "θηριο" αν και μπορουσα ειναι το ΧΩΜΑ...
Εμπειρια...ισως καποια στιγμη ποσταρω καποιες φωτο απο χωματινες βολτες και οδοιπορικα οχι για να το παιξω "καποιος" ουτε γιατι μ'αρεσουν τα δηθεν.Ειναι ομως ενα απο τα γινάτια μου να καθομαι και να χαζευω και μονος μου φωτο απο χωματινες μου ωραιες βολτες...
Πηγα χωμα με Caponord 1000,με αυτο εκανα τα Enduro Level I & II με τον κ.Σπανο...
Συνεχισα με ενα TTR600 και ειχα την τυχη να βρεθω με χωματινους δασκαλους και Ονοματα όπως Κορεση,Αργυροπουλο,Δημοπουλο κλπ κλπ...και με το TTR ειχα και την πρωτη μου εμπλοκη σε αγωνες...ωραιες στιγμες και το σακουλι της εμπειριας και γνωσης γιγαντωθηκε μαζι με τα παιδια στα βουνα..
Κατοπιν βρεθηκα καβαλα σε ενα 990adv και φυσικα συνεχεια στις χωματινες αποδρασεις μαζι του...τι να γραψω γιαυτο;Τα εχετε χιλιοακουσει για αυτα τα υπεροχα μηχανηματα...I love KTM...
Ειχα την τυχη να παρω μετα ενα μοτο που το λατρεψα:GasGas 300EC...και οργωνα τα βουνα παρεα με φιλους υψηλου "παλμαρε" αλλά κυριως ανθρωπους που ειχαν την διαθεση να μεταφερουν οσα ξερουν κι οχι απλα να πυροβολουν προσπαθωντας να τους ακολουθησεις...
Συνεχεια χωματινων ανησυχιων με ενα R1200GS...αρκετες βολτες στα βουνα προστεθηκαν στα "γουσταρω"μου...
Πλεον με το F800GS επομενο βημα να το παντρεψω με τακουνι και να φυγουμε για εκει που δεν φτανουν τα αγχη και τα μη των γ@μημενων που μας κολαζουν τη ζωη,για τα βουνα...
Τα βουνα ειναι για μενα οπως αλλωστε και για ολους οσοι εχετε τη λοξα,ΤΡΟΠΟΣ ζωης...ενας εναλλακτικος τροπος διασκεδασης που μου δινει την πολυτιμη ανασα και δυνατοτητα να ΑΔΕΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ να ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ Η ΣΚΕΨΗ...

Δυστυχως λογω οικογενειακων υποχρεωσεων αλλά και ολοενα αυξανομενων οικονομικων "σφιξε το ζωναρι",χρονος και χρημα ολοενα και μειωνονται τοσο ωστε να μην μου επιτρεπουν τις πολλες βολτες...Επειδη ομως το εχω φιλοσοφησει το θεμα εχω καταληξει στο γεγονος οτι οσο περνα εστω και στο ελαχιστο απο το χερι μου,η μοτοσυκλετα δεν πωλειται διοτι αν βρισκω λιγο χρονο για να αφιερωσω σε μενα,θελω να ειναι στα βουνα,με τις εντουρομποτες μου,την εντουροστολη μου και την αγαπημενη μου ασχολια...το εκδρομικο Enduro...

Πολυ θα το ηθελα καποια στιγμη να βρεθουμε και παρεα στα βουνα.Καθε φορα που διαβαζω ειτε εδω ειτε σε αλλα φορουμ,για τα ωραια οδοιπορικα και παρεα στα βουνα δεν σας κρυβω οτι καθομαι και τα χαζευω ταξιδευοντας μαζι σας...

Φιλε που ανοιξες το θεμα,να εισαι καλα με ταξιδεψες πολυ πισω για να κατσω να γραψω και ΚΥΡΙΩΣ να θυμηθω τις ωραιες στιγμες που με γεμιζουν σαν ανθρωπο και σαν μοτοσυκλετιστη παρεα με τις ομορφιες της Ελληνικης φυσης...
κοιτα να κανονισεις στην επομενη να εισαι....

ή μαγειρεψε καμμια προς τα κει να ρθουμε...
Reply With Quote