View Single Post
  #49  
Παλιό 11-07-2012, 00:41
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

@squad
Αλοίμονο αν έπρεπε να μας αλλάζει λάμπες η αντιπροσωπεία... Δηλαδή έπρεπε να φύγω από την Παλαιόχωρα που μου κάηκε να έρθω στα Χανιά και να ξαναγυρίσω πίσω.
Αυτοί είδαν τη ζημιά και μου το είπαν στο σέρβις. Η λάμπα ήταν σωστή και σωστά τοποθετημένη (ο Στέφανος την είδε). Το μεγάλο μου λάθος ήταν που κάηκε μακρυά από αντιπροσωπεία BMW (και κοντά να ήταν δεν νομίζω οτι θα πήγαινα για να μου αλλάξουν μια λάμπα...). Tο αμέσως επόμενο λάθος μου ήταν που το "είδαν" 50 μέρες μετά την εγγύηση (είμαι απόλυτα σίγουρος οτι ήταν έτσι πολύ καιρό πρίν λήξει η εγγύηση αφού τη λάμπα αυτή την είχα περίπου ένα χρόνο αλλαγμένη).

@manolis
Ίσως να μην είχα δώσει τόση διάσταση στο θέμα αν δεν είχα δέι το ίδιο πρόβλημα σε άλλες 8 μοτοσυκλέτες (στο δρόμο και στις αντιπροσωπείες). Τώρα στο φανάρι μου έχει αρχίσει να θαμπώνει και το τζάμι μπροστά. Ψάχνω για κανένα μεταχειρισμένο από ebay αλλιώς θα προσπαθήσω να το επισκευάσω ή να προσαρμόσω κάτι άλλο...

Αυτό που κρατάω εγώ (εκτός από το μακρύτερο...) είναι οτι πρίν την καταγγελία μου όλοι μου έλεγαν οτι το πρόβλημα είναι οτι δεν αγόρασα τη λάμπα από την BMW και τώρα (μετά την καταγγελία) οτι ήμουν εκτός εγγύησης όταν είδαν τη ζημιά.
Reply With Quote