View Single Post
  #45  
Παλιό 15-01-2012, 19:20
Skyhigh Ο/Η Skyhigh βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή Απάντηση: Showa ESA Kaput!!! Welcome WP...

Καλησπερα παιδες απανταχου, πριν απο 2 μερες ειχα τηλεφωνημα απο την BMW Hellas...
Πιο συγκεκριμένα ηταν ο τεχνικός υπεύθυνος για τις μηχανες με τον οποιον συνομιλήσαμε περιπου ενα δεκαλεπτακι.

Η απαντηση στο ερωτημα μου γιατι η δεν τοποθετηθηκε WP στη μηχανη ηταν οτι ακομη δεν εχει σχεδιαστει απο τη WP αναρτηση για το συγκεκριμενο μηχανακι και δεν υπαρχει διαθεσιμο αμορτισερ εκτος απο αυτο της SHOWA (μιλώντας παντα για ESA).... Φυσικα στο καπακι τον ρωτησα πως γινεται να υπαρχει για adve του '09 και οχι για το δικο μου('10), η για '08 και η απάντηση ηταν ακριβως η ιδια...

Οταν τον ρωτησα γιατι δεν εγινε καποια επισημη ανάκληση στις προβληματικές παρτίδες της SHOWA μου ειπε οτι πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικα...!!
Ακουσα και καποια στιγμη οτι η αναρτηση ειναι ενα μερος της μηχανης που δουλευει συνεχεια και ειναι φυσιολογικο να χαλαει.... και χρειάστηκα 2 υπογλώσσια να γλιτώσω το εγκεφαλικο....

Δυνατοτητα για περαιτερω ψαξιμο των οσων μου ειπε υπαρχει αλλα διαθεση για ψαξιμο δεν υπαρχει καθολου....
Reply With Quote