View Single Post
  #27  
Παλιό 13-12-2012, 18:28
mistos Ο/Η mistos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: notia
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: 12 Δεκεμβρίου η τελευταία ημέρα άρνησης δωρητού οργάνων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Έζησα όλες τις διαδικασίες για να δωρίσω τα όργανα του αδελφού μου και παρακαλούσα τους γιατρούς να του τα αφαιρούσαν για να σώσουν συνανθρώπους μας μιας και αυτή ήταν η επιθυμία του Όμως αγαπητοί μου φίλοι οι διαδικασίες είναι τόσο αυστηρές που δεν είναι τόσο εύκολο να σε πεθάνουν Επιτροπές από δύο Νοσοκομεία με 4 γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων και κάθε μέρα άλλοι και μετά από πολλές μέρες και αφού δεν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία προχωρούν στην αφαίρεση οργάνων .Πάρα πολύ αυστηρά πρωτόκολλα .


Είμαι και εγώ δότης από τότε και μάλιστα προσπάθησα σε πολλές περιπτώσεις να μεταδώσω την εμπειρία μου σε άτυχες οικογένειες για να δωρίσουν τα όργανα δικών τους ανθρώπων Όσοι το έκαναν με ευγνωμονούν διότι αισθάνονται αυτό που τους έλεγα Μια αγαλλίαση ψυχική και ότι ο αδελφός μου είναι πάντα δίπλα μου δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι έχει φύγει από κοντά μας .


Αφήστε όποιους ενδοιασμούς και αν έχετε και γίνεται εν δυνάμει δωρητές οργάνων ευχόμενοι ποτέ να μην χρειαστεί να συμβεί σε όλους μας η κακιά στιγμή

Αυτός ήταν ο λόγος που δυκολεύτηκες.(του αδερφού σου) Και αν τελικά το έκαναν είναι παράνομο.Μόνο ο ίδιος μπορείς να δωρίσεις όργανα.
Αλλιώς δεν υπάρχουν ούτε επιτροπές ούτε τίποτα. Άμα είσαι δωρητής γίνεται άμεσα γιατί μετράει και το δευτερόλεπτο στην καθυστέρηση
Reply With Quote