View Single Post
  #22  
Παλιό 28-11-2013, 16:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι σημαίνει αριστερά και δεξιά για τον καθένα σήμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων



Και τελικά, τι αριστερά θες;!

Βλέπω ότι κανείς απ' όσους γράψαμε μέχρι τώρα δεν απαντά στο αρχικό ερώτημα, μάλλον δε γίνεται να απαντηθεί.

μου αρέσει όμως η ζύμωση.....μακάρι να έβλεπαν το θέμα κι οι "πολέμιοι" των πολιτικών θεμάτων να ανοίξει η κουβέντα και να ακουστούν γνώμες κι επιθυμίες....
Ακομα και με την αυτην καθε αυτη την θεση της Αριστερας οπως εκφραστηκε στην συνελευση των Γαλλων δεν τα παω καλα........αργησα αλαλ το καταλαβα. Χαιρομαι να συζητω με αυτους τους αριστερους που δεν την εκφραζουν ανάλογα με τη θέση εκείνου που χρησιμοποιεί τη λέξη κι απεχθανομαι τις θεσεις των γιαλαντζι αριστερων.........

Ειμαι ατομο που οι προχωρημενες πολιτικες θεσεις τον φοβιζουν ΠΙΑ. Τις πιστεψα στην νιοτη μου και τις ακολουθησα μεχρι προσφατως εμπιστευομενος τον ''πανμεγιστο'' που τις εξεφραζε και πανηγυρισα οταν υλοποιησε ολες σχεδον απο αυτες οπως τις αναφερω στο προηγουμενο ποστ μου.
Επεσα κι εγω στην παγιδα του ''αφου μπορεσε και τα εκανε αυτος γιατι δεν τα εκανε ο προηγουμενος?'' Αρα ''κατω το κεφαλαιο'', ''Ζητω το δικιο του εργατη'' κ.λ.π.
Δεν καθησα να ασχοληθω ΤΟΤΕ με τον τροπο που τα καταφερε ο Πανμεγιστος οικονομολογος διδακτωρ του Χαρβαρντ κι εκφραστης της Αριστερας με πρασινο μανδυα......

Την πατησα.........

Προτιμω τις με αργα βηματα σιγουρες λυσεις......μαλλον ετσι ημουν απο παντα αλλα η ξαφνικη ευμαρεια που μου δοθηκε επι Σοσιαλιστικης Αριστερας με θαμπωσε........


οσο για τους ''πολεμιους'' ειναι σχεδον ολοι περαστικοι απο εδω.......κανεις δεν καθεται να συζητησει διοτι ντρεπονται.
Η πλακα ειναι οτι καποιοι απο αυτους που παρεπονουντο οτι φευγουν μελη εξ αιτιας μου εχουν να εμφανιστουν οι ιδιοι εδω και μια εβδομαδα και στο δικο τους το ''καλο'' μοτοσυκλετιστικο φορουμ.
Παντως τις βολτες τους κι αυτοι τις κανουν απο εδω....αργα την νυκτα......σαν διαρηκτες!
Reply With Quote