View Single Post
  #15  
Παλιό 17-12-2013, 15:34
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Σκάνδαλο: Διάταξη – δωράκι στους μεγαλοκαναλάρχες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ειμαι συντομος........
...........παλι λαθος κανεις........διοτι, ΕΧΕΙς ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΚΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ....ΤΡΟΧΑΙΑ? και μαλιστα οχι για μιζες αλλα για τροχαια(-ες) παραβασεις!!!!!!
Αυτο απο μονο του δηλωνει αλλαγη νοοτροπιας στην αστυνομια και στην Ελλαδα γενικοτερα.
Πριν απο τρια χρονια ηταν αδιανοητο κατι τετοιο υπο τον φοβο του ''Σουφλιου''...τωρα οχι.

Παμε, επιτελους, μπροστα Γιαννη........οπως θα συνελαμβαναν οι αστυνομικοι την Μερκελ στην Γερμανια αν εκανε την οποιαδηποτε παραβαση ετσι, επιτελους ξαναλεω, συλλαμβανονται και οι ελληνες πολιτικοι στην Ελαλδα!!!

Ειναι οι αλλαγες που λεω εγω κι εσυ ''δεν τους πιστευεις''....
...δεν πειραζει φιλε μου, σιγα-σιγα θα τους πισεψεις.
Το θέμα δεν είναι αν οι αστυνομικοί συνέλαβαν τον Λιάπη, καλά έκαναν, αλλά ότι ένας πρώην υπουργός κυκλοφορεί όπως κυκλοφορεί, πράγμα που δείχνει που έχουν γραμμένους τους νόμους που αυτοί ψηφίζουν κι επιβάλλουν στο πόπολο. Δεν έχει σημασία ακόμη κι αν φάει καμιά καλή καμπάνα ο Μισέλ, η νοοτροπία τους είναι αυτή που βρωμάει.

Η νυν κυβέρνηση όπως κι όλες μέχρι τώρα απογοητεύει τον κόσμο. Μέχρι στιγμής ικανοποιούν τις φανερές απαιτήσεις τις τρόικας και τις κρυφές των εδώ λαμόγιων. Το πάνε απο μαλaκία σε μαλaκία! Εδώ είμαστε φίλε, δεν είναι το θέμα να βρω εγώ σωστός στις κρίσεις και τις προβλέψεις μου, μακάρι να τα βλέπεις εσύ σωστά, αλλά μετράει μήνες η κυβέρνηση. Με στελέχη σαν το Θεοχάρη προκοπή δε γίνεται. Με υφυπουργούς σαν το Μυταράκη προκοπή δε γίνεται. Μιλάμε για μισθούς, μισθάρες τζάμπα που πληρώνουμε! Κάθονται και από το πολύ ξύσιμο έχουν πληγιάσει τα παπάρια τους, ο μισθός να πέφτει, να πέρνουμε και καμιά προσοχή και δεν πάει να γα.... ο λαός.

Στο λέω Γιώργο, σε έξι μήνες θα πέφτει πολύ κλάμα σε όλη την κοινωνία.
Reply With Quote