View Single Post
  #121  
Παλιό 14-06-2013, 18:40
AlexCorfu Ο/Η AlexCorfu βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μoto: GS 1200 '11 - honda PCX
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΙΑΣ BMW-ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TIME Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιταξτε να δείτε(τι ωραία εκφραση!!)

απ'την πρώτη στιγμη που πήρα την μπέμπα μου κάπου πριν 4 χρόνια είπα μακρυα απο αντιπροσωπείες - έψαξα (όσο δεν φαντάζεστε) και κατέληξα σε έναν έμπειρο μηχανικο όπου δεν ήταν εξουσιοδοτημένος.
ο ανθρωπος με κερδισε απο την πρωτη στιγμη που τον γνωριζα με τον εξης διαλογο που είχε με έναν πελατη του που είχε την μοτο του για σερβις εκεινη τη στιγμη πάνω στην ραμπα

(πελατης)-θελω να μου κάνεις σερβις των 40,000 χλμ
(μηχανικος)-βεβαιως
(πελατης)-οτι προβλεπει η bmw
(μηχανικος)- κατσε να δουμε γιατι μπορει να μην χρειαζεσαι κατι συγγνωμη αλλα τι σημαινει δεν χρειαζεται ? απομοσο ξερω και στα αυτοκινητα και στισ μηχανεσ γενικα στις μηχανεσ καθε τοσο χρειζεται αυτο η το αλλο , ε τοτε γιατι να αλλαζουμε λαδια καθε 5000 χλμ και να μην αλλαζουμε καθε 7000 η 8000 πολλεσ φορεσ στισ πεντε και τα λαδια ειναι πεντακαθαρα η σε σκουτερ αλλαζεις ιμαντα στις 25000 χλμ και τον βλεπεισ πεντακαθαρο και ασκαστο αλλα τον αλλαζεις , συγγνωμη γνωμη και αποψη εκφερω ,

ΚΑΙ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΑΤΑΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ και λεω στον εαυτο μου -ωπα ο τυπος δεν παει να βγαλει απο την μυγα ξιγκι!
ρωτησα εμαθα και καταλαβα οτι ειναι πολυ καλος και υπομονετικος με την δουλεια του και σου εξηγει ανα πασα ωρα το τι κανει και για ποιον λογο το κανει δειχνοντας σου ακομα και πως γινεται!

απο τοτε ειμαι εκει χώρις ουτε μια στιγμη να το μετανιώσω και εχουμε γινει και φίλοι όπως αλλωστε συμβαινει με ολους του τους πελατες.


μην σας ποιανουν κωτσο - ψαξτε κι αν μπορειτε καν'τε και μονοι σας καποιά πραγματα που μπορειτε
και αμα παμε να την πουλησυμε τι βιβλιο θα δειξουμε στον αγοραστη που θα τα θελει ολα κανονικα ?
Reply With Quote