View Single Post
  #22  
Παλιό 23-05-2013, 23:22
alx_k Ο/Η alx_k βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Βολος
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,774
Προεπιλογή Απάντηση: Τροποποιώντας τα μαρσπιέ του απλού GS σε adve

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχεις το άθλημα λοιπόν, έχεις και τα μέσα και δημιούργησες. Πραγματικά πολύ ωραίο, έχω όμως μια ερώτηση και θα ήθελα να την απαντήσεις σαν πιο ειδικός που είσαι.
Έτσι όπως κολλήθηκε το πρόσθετο κομμάτι, έχω την εντύπωση ότι σε όρθια οδήγηση και όταν θα κληθεί να διαχειριστεί μεγαλύτερες πιέσεις λόγω του όρθιου σώματος, επειδή δεν είναι ισομερώς κολλημένο στον εγκάρσιο πείρο, θα δέχεται το μεγαλύτερο μέρος των πιέσεων. Θ' αντέξει??

Ίσως λέω, ίσως, σαν ιδέα το βάζω μιας και τα χεράκια σου πιάνουν, να το έκανες να μπορεί να περιστρέφεται κατά τον οριζόντιο άξονα (+- 45 μοίρες νομίζω είναι αρκετές).

Για να σε δούμε λοιπόν άρχοντα και μετά να δεις για πότε φτάνω στο εργαστήριό σου και κερνάω κοψίδια και μπύρες.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλεξ έγραψες

Στο μαύρο ένσταση θα ξεβαψει με την χρήση, έφτανε το γαλβάνι!

Πιό πολύ ζήλεψα τις cad ικανότητες σου

και πάλι μπράβο!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
μια τετραγωνική ιτσα κολλησης κραταει 1 τοννο βαρος........ οποτε ουτε που θα ιδρώνει το αυτί τις.....
Από θέμα συγκόλλησης δεν τίθεται ζήτημα για τις αντοχές του., όπως τα είπε ο κομμαντάτε!
Το χρώμα όντως δεν θα κρατήσει πολύ εκεί που τρίβεται το πόδι, δλδ στις κορυφές των δοντιών, αλλά το έκανα έτσι για αλλαγή!
Μόλις χαλάσει αρκετά η βαφή θα έρθω με νέα πρόταση-ιδέα....
Reply With Quote