View Single Post
  #108  
Παλιό 13-06-2013, 23:37
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα dero δεν είχαν πάντοτε 3πίστονες ? Τα bmw δεν φοράνε Brembo από το 90 και μετά ? Οι διάμετροι, τακάκια δεν είναι ίδια στα ΜΚ1-2-3 και GS1-2-3 ??
Tα ιντεργκαλ. cbs ABS οκ αλλά σαν απόδοση σε συνολικό φρενάρισμα έχουν ακριβώς την ιδια πέδηση, αυτό λέω, και προσωπικά είτε έχει είτε όχι cbs και servo, να σου πω με ενοχλούν κ όλας, γιατί αν οδηγάς 27 χρόνια μοτό, και έχεις μάθει ένα στυλ να φρενάρεις, το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι το ABS πιστεύω..
Να μη μπερδέυουμε με φούμαρα παρακαλώ, αλλά να μιλάμε με στοιχεία.
Αν κάπου κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με με νούμερα please

Εσύ τώρα μου λες ότι το 1100 και το 1200 έχουν ίδια φρένα σε αποτέλεσματικότητα, ναι?
ΟΚ πάσο...
Πάντως αμα συναντηθούμε κάπου, δοκιμάζουμε τα φρένα μας. Και μην εκπλαγείς....

Για τα varadero, δεν ορκίζομαι, μιας κι έχω άποψη μόνο για το τελευταίο μοντέλο. Νομίζω όμως ότι δεν είχαν 3 πίστονες δαγκάνες εξ αρχής και μάλιστα μπρος-πίσω! Επιφυλάσσομαι.






Στο λέω κι άλλη μια φορά πάντως. Τα περισσότερα Ιαπωνικά και κάποια ευρωπαϊκά φοράνε Nissin. Και σε κάποια συμπίπτουν και οι διαστάσεις δίσκων κλπ. Έχουν τα ίδια φρένα? Θες νούμερα για να δεχθείς ότι ΔΕΝ είναι ίδια?
Σα να μου λες ότι επειδή πήραμε το ίδιο αλεύρι, ζάχαρη, μαγια, θα φτιάξουμε την ίδια πίτα....

Last edited by forester; 13-06-2013 at 23:40.
Reply With Quote