View Single Post
  #21  
Παλιό 08-12-2011, 14:53
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasx Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλία νομίζω είναι η mc motor

Τους πηρα τηλεφωνο, τους ανεφερα το περιστατικο και φυσικα η απαντηση που πηρα ηταν οτι δεν ειναι η επισημη γραμμη της arai ή του επισημου εισαγωγεα αυτο που εκανε.

Κακως μου εδωσε, ειπαν, εναν ασχετο κρανος να φορεσω σε σχεση μ αυτο που ηθελα να παρω γιατι ακομα και τα arai απο κρανος σε κρανος εχουν διαφορετικη εφαρμογη.

Μου ειπε επισης, οτι μηπως τους εδωσα την εντυπωση οτι θα το δοκιμαζα και μετα θα το επαιρνα απο το εξωτερικο. Του ειπα (και ειναι αληθεια αυτο) οτι καμια τετοια εντυπωση δεν του εδωσα, αλλα τι σημασια εχει; Αυτος οφειλε να μου δωσει να δοκιμασω το κρανος που ηθελα.

Στο τελος μου ειπε πολυ απλα, μην πας σ αυτον να το παρεις και ελα απο δω. Του απαντησα οτι αν και το βρισκω 50ευρω φθηνοτερα στο εξωτερικο και να ηθελα να το παρω απο αυτον που εγινε το περιστατικο δεν θα πηγαινα ετσι κι αλλιως.

Τεσπα. Το συμπερασμα ειναι οτι δεν υπαρχει καμια επισημη οδηγια για τετοιες συμπεριφορες και οτι μονο αυτο το καταστημα εκανε αυτα τα κολπα. Γι αυτο και πιστευω οτι δεν θα εχει και πολυ μελλον στην αγορα.
Reply With Quote