View Single Post
  #13  
Παλιό 30-09-2012, 01:36
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: συμπερασμα

Mεγάλη προσβόλα να βάζουμε το iPhone με το GS και τα άλλα (που μερικά, ΟΧΙ ένα, αλλά αρκετά, είναι ΣΑΦΩΣ καλύτερα) με το... Varadero.

Το έσωσες βέβαια λέγοντας ότι δεν κατέχεις πολλά από το χώρο και ουσιαστικά δίνεις απάντηση στον εαυτό σου. Όποιος ξέρει από αυτά ΞΕΡΕΙ γιατί το iPhone υστερεί. Επίσης (ανάποδα) ακριβώς επειδή η μάζα των καταναλωτών είναι τεχνολογικά ημιμαθείς (δεν το λέω προσβλητικά ρε παιδιά, γεγονός είναι - δεν γίναμε ειδικοί επειδή μάθαμε να κουνάμε το ποντίκι και να στέλνουμε φώτο στο facebook από το κινητό), η Apple φρόντισε να πιάσει τον... παλμό.

"Γίνε in και ομορφούλικο" διέταξε ο συγχωρεμένος ο Jobs. Δεν χρειάζεται να γίνεις καλύτερο.

Βέβαια για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. (εδώ διάβασε Ντινόπουλε )

Μιλώντας με νούμερα που εύκολα θα βρεις στο Δίκτυο.
Το iPhone ΔΕΝ είναι το ποιο πετυχημένο smartphone. Το μόνο που του δίνει υψηλή θέση είναι ότι είναι ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ, ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.
Το ποιο διαδεδομένο λειτουργικό smartphone ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ (και αυτό σημαίνει ΚΑΙ στις ΗΠΑ, πατρίδα του iPhone) είναι το Android. Το IOS είναι δεύτερο. Λυπάμαι έτσι είναι.
Το "κόλπο" για να παίξει με τα νούμερα η Apple είναι ότι Android έχουν καμιά δεκαριά (τουλάχιστον) κατασκευαστές με καμιά δεκαριά (τουλάχιστον) μοντέλα ο καθένας. Οπότε δεν μπορεί κάποιος να βγει και να πει "είμαι το Μάρκα Τάδε και Μοντέλο Τάδε και πουλάω περισσότερο από το iPhone", αλλά οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι αυτό τελικά δεν σημαίνει τίποτα.
Βέβαια σιγά σιγά ΚΑΙ αυτόν τον τίτλο τον χάνει η Apple, μια και η Samsung από δεύτερη (σαν "μονός" κατασκευαστής) περνάει σιγά σιγά παγκοσμίως πρώτη.

Ελπίζω να έβαλα τα πράγματα στη θέση τους και Ντινόπουλε μη στεναχωριέσαι. Καλό είναι το iPhone (πολύ καλό, πέρασαν από τα χέρια μου τουλάχιστον δυο - ως δικά μου - και ΟΛΑ ως χειρισμός)...

...αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις και δεν σε ενοχλεί μια εταιρία να ελέγχει και το αν θα... βήξεις μέσω κινητού.

Reply With Quote