View Single Post
  #5  
Παλιό 29-11-2013, 14:57
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε

Εγω Χρηστο δεν ειμαι ξυλο απελεκητο οπως γνωριζεις και γνωριζετε πολυ καλα.........
Ομως παντα μου αρεσει να διαβαζω οσο πιο πολυ γινεται ΕΤΣΙ, για να επιβεβαιωνω που εχω δικιο και που εχω αδικο........

Μια ακομα (νεα) καταθεση που αφορα 17χρονο μαθητη.....μαχαιρωμα γερο....ηξερα την υποθεση αλλα δεν ηξερα το μεγεθος αυτης.......

Παραθετω μερικα αποσπασματα, οποιο ''ξυλο απελεκητο ¨η πελεκημενο'' θελει μπορει να διαβασει ολοκληρο το αρθρο εδω:

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231276871

Δεκάδες περιστατικά, ανάμεσά τους και επίθεση σε βάρος ανήλικου μαθητή, μελετούν οι ανακρίτριες της υπόθεσης της Χρυσής Αυγής........................
...........Ο μάρτυρας, πατέρας 17χρονου μαθητή, κατέθεσε ότι ο γιος του δέχτηκε χτύπημα με μαχαίρι από «χρυσαυγίτες», όπως καταγγέλλει ο ίδιος, όταν έγραψε την λέξη «ΑΝΤΙΦΑ» στο θρανίο συμμαθήτριάς του, η οποία είχε σχέση με νεαρό υποστηρικτή της Χρυσής Αυγής.

..........η επίθεση σχεδιαζόταν μία εβδομάδα μετά το περιστατικό με το θρανίο και αυτό προκύπτει από τα γραπτά μηνύματα που αντάλλασσαν ο δράστης, η κοπέλα του.........
Τα επίμαχα μηνύματα περιέχονται στη δικογραφία και σε κάποια από αυτά ο φερόμενος ως δράστης φαίνεται να γράφει προς την φίλη του ότι «η δουλειά πρέπει να γίνει όσο πιο γρήγορα γίνεται» και σε άλλο μήνυμα αναφερόμενος στον μαθητή ότι «δεν θα την γλιτώσει» .

........ η διευθύντρια του σχολείου η οποία περιέγραψε το περιστατικό: «Είδαμε έναν μαθητή μας της Β' Λυκείου να έρχεται αιμόφυρτος προς το σχολείο... Όταν τον ρωτήσαμε ποιοι του επιτέθηκαν μας είπε "ξέρω ποιοι είναι, φόραγαν κουκούλα από το μπουφάν, αλλά δεν θέλω να σας πω". Του είχαν κόψει στη μύτη, στη δεξιά κροταφική χώρα και αριστερά κάτω από το λαιμό του. Οι γιατροί είπαν ότι σχεδόν κόπηκε η μύτη του και το τραύμα στο λαιμό πλησίαζε την καρωτίδα, θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο τη ζωή του. Το πρόσωπο που μου κατονόμασαν ως δράστη τον είχαν δει άλλοι μαθητές να περιμένει μια μαθήτρια έξω από το σχολείο. Μου είπαν ότι είναι "χρυσαυγίτης" και ότι της έλεγαν "τι θέλεις με αυτό το φασίστα;".
Reply With Quote