View Single Post
  #4  
Παλιό 06-12-2013, 18:48
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Μέχρι και οι "γαλάζιοι" συνδικαλιστές αγανάκτησαν!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα ρε, απο συνδικαλιστες δλδ βολεμενους με παχυλοτατους μισθους και συνταξεις ψαχνετε σωτηρια........? σιγα μην και......
Ο συνδικαλιστης ειτε αριστερος ειτε δεξιος και οποιασδηποτε βαθμιδας εχει προνομια, πολλα προνομια....
για διαβαστε εδω παρακατω να δειτε τι χανουν αυτοι οι βολεμενοι κι αντιδρουν....κι εγω να ειμουνα θα αντιδρουσα.
Με τον προυπολογισμο που ζητουν να μην ψηφιστει οι κυριοι της ΔΑΚΕ κοβονται πολλ απαο τα προνομια τους με πρωτο και κυριο τις 5απλες συνταξεις τους!!!!!!

Συνδικαλιστές με μισθούς χλιδής «αγωνίζονται» για εργάτες � Φήμες
Ολα τριγύρω αλλάζουν, αλλά τα συνδικαλιστικά προνόμια μένουν... | ειδησεις , πολιτικη | Ημερησία
Οι χρυσοί συνδικαλιστές - πολιτική - Το Βήμα Online

Γιωργο ποτε δεν ασχοληθηκα καλως η κακως με τον συνδικαλισμο...Για μενα καλως,διοτι αυτα που εβλεπα να συμβαινουν με φιλους μου που ασχολουνταν με αυτον,μου προκαλουσαν εμετο...Κ συνεχιζουν να το κανουν...

Η διαπιστωση οτι η πολιτικη της λιτοτητας δεν βγαζει πουθενα (λες κ ανακαλυψαμε τον τροχο),ακουγεται απο ολο κ περισσοτερες φωνες,οπως ειμαι σιγουρος οτι διαβαζεις...

Το προνομια των συγκεκριμενων λοιπον,ΜΑΚΑΡΙ να κοπουν ΜΑΧΑΙΡΙ,αλλα αυτο δεν εχει να κανει με την διαπιστωση ολων οτι το καραβι δεν εχει σωστη ροτα!!
Reply With Quote