View Single Post
  #8  
Παλιό 07-12-2013, 18:52
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Μέχρι και οι "γαλάζιοι" συνδικαλιστές αγανάκτησαν!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα ήθελα να μάθω εάν η Ιρλανδία ή η Ισλανδία είχε έστω μια από τις Ελληνικές κρατικές και κοινωνικές παθογένειες …. Νομίζω πως δεν υπάρχει καμία.
Άρα λοιπόν δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως παραδείγματα …
Γιατι μηπως ξερεις τι κοινωνικες παθογενειες οπως λες, ειχαν αυτα τα 2 κρατη?Φιλε μου στην ζωη δεν υπαρχει το μαυρο κ το ασπρο μονο...Το παραδειγμα της Ισλανδιας το ανεφερα κυριως για να δουμε οτι ο συγκεριμενος προεδρος,εβαλε τον λαο του πανω απο τις τραπεζες..

Αν θελεις εσυ να βρεις χωρα ακριβως με τα δεδομενα της Ελλαδας,δεν θα βρεις οπως ισχυει κ το αναλογο για καθε χωρα ξεχωριστα!Αυτο δεν σημαινει οτι αφου δεν ειναι ταυτοσημες οι κοινωνιες κ οι οικονομιες 100%,δεν μπορεις να χαραξεις αλλη πολιτικη απο αυτην που εφαρμοζεται σημερα στην χωρα μας,παιρνοντας τα συγκεκριμενα παραδειγματα κ φερνοντας τα στα μετρα σου...

Αν εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος,ειναι δικαιωμα σου απολυτο βεβαια,αλλα ξερεις το ανεκδοτο..."σκασε κ κολυμπα"!!

Κ δεν εννοω βεβαια να "σκασεις" κυριολεκτικα,απλα αν το πιστευεις εσυ η οποισδηποτε αλλος,δεν εχετε κ δικαιωμα να γκριναζετε κ να παραπονιοσαστε για οτιδηποτε...

Αν ισχυει αυτο τοτε παω πασο,αλλα επειδη βλεπω οτι σχεδον κανεις δεν το πιστευει οτι βαδιζουμε στον σωστο δρομο,τοτε πρεπει να κοιταζουμε τι εχει γινει αλλου,μιας κ δεν θα εφευρεσουμε εμεις τον τροχο στις οικονομικες πολιτικες...
Reply With Quote