View Single Post
  #10  
Παλιό 27-12-2013, 16:56
ADV Ο/Η ADV βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1150 ADV
Μηνύματα: 501
Προεπιλογή Απάντηση: Γνώμες για MP3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από el_dem Εμφάνιση μηνυμάτων
Το είχα εγω για 40.000χλμ. Το αγόρασα το 2010 καινούριο. Έκδοση lt με δίπλωμα ιχ αυτοκινητου.
Εξαιρετική προστασία απο κρύο και βροχή. Σταματώντας στο φανάρι κλειδωνεις με ειδικό κουμπί και μένει στη στάση που είχε πριν κλειδώσει. Θέλει λίγη εξοικείωση με το σύστημα αλλα μαθαίνεται.
Μοτέρ σκυλί (250αρι) ικανοποιητικές επιδόσεις για εντός πόλης. Κατανάλωση 4.2 μικτή με ελαφρύ χέρι. Δερβις ακριβά αν τα κανείς στο δίκτυο. Ίμαντα θέλει κάθε 10 χιλ. Χλμ. Εγω το κρατούσα άνετα 15-17χιλ. Τα έκανα όλα μόνος μου με γνήσια ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ. Δε με πρόδωσε ποτε παρότι ήμουν νέος οδηγός. Δε μου έβγαλε ποτε κανένα πρόβλημα στα 40.000χλμ σε 3 χρονια.
Το χρησιμοποιούσα καθημερινά βρέξει χιονίσει με κουστούμι και έφταναν γραφειο ατσαλάκωτος.
Είναι ενα πολυ καλο εργαλείο πόλης που ΚΑΤ εμε δεν το φθάνει κανένα δίτροχο σκούτερ.
Πλέον μπορείς να βρεις αρκετά μεταχειρισμένα σε καλη κατάσταση. Το δικό μου το έβαλα αγγελία και σε 4 μέρες είχε πουληθεί σε ιδιώτη. Πρόσεχε μην αγορασες rl. Μόνο lt. Το rl δεν είναι εμπορικό. Μπες και στο www.3kyklo.gr για περισσότερα Ινφο.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Κόστος συντήρησης? Μεγάλο συγκρινόμενο με ένα μικρό αυτοκίνητο απο ότι καταλαβαίνω.............
Δεδομένου ότι στο αυτοκίνητο κάνουμε σέρβις κάθε 15.000 και λάστιχα κάθε 40.000


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gasgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Καπταιν δεν το εχω οδηγησει οντως αλλα δεν ειναι απο τα σκουτερ που θα καβάλαγα. Πιστεύω οτι βγηκε γι αυτους που δεν ξερουν να οδηγουν μοτο. Οσο για τον Κωστα πλακα του κανω .
Κωστάρα!!!!!!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από grou Εμφάνιση μηνυμάτων
Το είχα νοικιάσει για τέσσερις ημέρες διακοπών σε νησί...
Πολύ καλη αίσθηση αν σκεφτείς ότι πρόκειται για σκούτερ...
Αν συνυπολογισεις την προστασία απο καιρικά φαινόμενα την μικρή κατανάλωση και τους πολλούς χώρους (εχει υποτυπώδες πόρτα μπαγκάζ) ειναι ιδανικό για τις καθημερινές μετακινήσεις.
Τα ζυγίζω απο εδώ τα ζυγίζω απο εκεί.......... Αν ήταν φτηνή η συντήρηση θα έπαιρνα ένα αύριο και όλας..........
Reply With Quote