View Single Post
  #11  
Παλιό 26-10-2011, 10:46
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Συμπολίτες μας, άξιοι συγχαρητηρίων !!!

εχω παρα πολυ καιρο που αναρωτιομουνα αν κατι τετοιο μπορουσε να συμβει μιας και τα περισσοτερα μαγαζια εχουνε περισσεματα (οχι αποφαγια) στο τελος της ημερας...και τελικα να που οταν καποιοι συνανθρωποι μας σκεφτονται εξω απο το "κουτι" μπορουν να πετυχουν πολλα...

Ρωτησα καποια στιγμη γνωστο μου ιδιοκτητη εστιατοριου franchiese μεγαλης Ελληνικης αλυσιδας ταχυφαγιων αν θα μπορουσανε τα φαγητα που τους περισσευουν (10-15 μπεργκερ κτλ την ημερα) να μην τα πετανε, αλλα με διακρητικο τροπο να τα προσφερουν σε αυτους που εχουν αναγκη, και μου ειπε οτι δεν μπορουνε να κανουνε κατι τετοιο μιας και υπαρχει σχετικος νομος/κανονισμος εταιριας ισως και κρατικος...που τους απαγορευει να τα διανεμουνε μιας και δεν ειναι ελεγχομενος ο τροπος της διανομης...π.χ στο delivery που κανουνε ο τροπος μεταφορας ειναι ελεγχομενος απο το καταστημα και η παραδοση γινεται στον πελατη...κατι αλλο περα απο αυτο ισως νομικα να εχει δικαιωμα αν καποιος πχ παθει τροφικη δηλητηριαση απο το φαι που του προσφεραν να μπορει να τους κανει μυνηση...καπως ετσι τελος παντων...δεν ειμαι και καλος στα νομικα...

απλα ενα μεγαλο μπραβο σε ολους τους...και οποιοι μπορουμε ας βοηθησουμε ή ας συμμετασχουμε ενεργα στην παραπανω πρωτοβουλια...

Μπραβο και παλι...
Reply With Quote