View Single Post
  #12  
Παλιό 03-07-2012, 00:58
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Κοινόχρηστα ποδήλατα και στην Αθήνα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από eliso Εμφάνιση μηνυμάτων
Αδερφέ σισίτια υπάρχουν ήδη.Δηλαδή να μην γίνει τίποτα άλλο σε αυτή την κ@λ@χώρα εκτός από σισίτια ;;;;;;
Εντάξει ο ΓΑΠ έφυγε.Ακόμα θα τον βρίζουμε και για οτι δεν έκανε μέχρι σήμερα;;;;;
Φίλε Ηλία πιστεύω ότι οι συνθήκες στη χώρα (και ειδικότερα στις μεγαλουπόλεις της) αυτή τη δεδομένη στιγμή είναι τόσο οριακές και εύθραυστες που πρέπει να λειτουργήσουμε με πολύ μεγάλη περίσκεψη. Προσωπικά τυγχάνω παλαίμαχος και γουστάρω πολύ την ιδέα του ποδηλάτου. Όμως νομίζω πως δε θα δώσει τίποτα άλλο από τζάμπα μεταφορικό μέσο στους λαθρομετανάστες (και χάλυβα στην ανακύκλωση). Μια τέτοια παροχή σε τούτη την εποχή θα δημιουργούσε περισσότερο κακό παρά κακό. Δεν υπάρχουν φάρμακα, υπάρχει τεράστια ανεργία και πρόβλημα σε μεγάλη μερίδα νυκοκυραίων που δεν έφταιξαν και πολύ για όσα τραβάνε. Πως θα τους βοηθούσε το μέτρο αυτό ? Καλό είναι τα κονδύλια αυτά να χρησιμοποιηθούν με τρόπο που να βοηθήσει βασικότερες ανάγκες από αυτές που θα υπηρετήσει το συγκεκριμένο μέτρο τη συγκεκριμένη στιγμή.

Έχω δει την ίδια ακριβώς παροχή στην Κοπεγχάγη αλλά εκεί ο κόσμος δε πεινάει . Βρίσκονται σε μια επόμενη φάση από αυτή στην οποία βρισκόμαστε εδώ.

Γνώμη μου φυσικά.

Last edited by DoctorAbo; 03-07-2012 at 00:59.
Reply With Quote