View Single Post
  #1  
Παλιό 01-03-2011, 19:57
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή ΕΙΜΑΙ ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ...

Οι άνθρωποι της ηλικίας μου, κατά κανόνα "συντηρητικοποιούνται" δηλαδή ασχολούνται με ακριβά αυτοκίνητα,καλά κοστούμια, κάνουν σχέδια για επέκταση του εξοχικού,ψάχνουν να βρούν χρόνο για την γκόμενα κ.ο.κ.
Εγώ-αιρετικό στοιχείο γαρ-σκέφτομαι ανάποδα:την προηγούμενη Τρίτη, ρετάλι από τη δουλειά αργά στο γραφείο ξεκίνησα να χαζεύω τις αγγελίες της ηλεκτρονικής "Χρυσής Ευκαιρίας".Επεσε το μάτι μου σε ένα "Transalp 600 σε άριστη κατάσταση...τιμή 700,00 €".Μπα, λέω, πρόκειται περί λάθους.Τηλεφωνώ στον χριστιανό, μου λέει έλα να τη δείς και αν σου κάνει...Τί τόθελα;Την αγόρασα...Κατάσταση "μαμά".Τα πάντα στη θέση τους.Χιλιόμετρα πολλά.Κουδουνάει, ε και;Είχε καινούργια τριπλέτα Givi την οποία ήδη πούλησα.Λάστιχα καινούργια.Αναλώσιμα φρέσκα.Θα μου πείτε "τι να την κάνεις, κι' άλλη γριά;". Για "πάπια" είναι ότι πρέπει.Και απ' ότι είδα στην Αττική Οδό, τα κατεβάζει μια χαρά τα αλογάκια της.Τελικά πρέπει να είμαι εθισμένος, δεν εξηγείται διαφορετικά.Για πολλοστή φορά μακάρισα τον άγιο εκείνο άνθρωπο, τον Soihiro Honda που πρόσφερε στην ανθρωπότητα μοτοσυκλέτες με "συνολική ποιότητα κατασκευής".Επί τη ευκαιρία: μήπως έχει πάρει το μάτι σας κανά Bol D'Or 900άρι;
Φωτό αύριο με φως ημέρας...
Reply With Quote