View Single Post
  #2  
Παλιό 31-01-2012, 21:54
Magelanos Ο/Η Magelanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Athina
Μoto: Κ1200S
Μηνύματα: 846
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ…. Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ…

29-7-11-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: τελευταία στιγμή όπως πάντα τρεχάτε ποδαράκια μου, για να προλάβω. Διανυκτέρευση για σήμερα στην συμπρωτεύουσα, με τον φίλο Νίκο-Χ το απίστευτο παιδί, να τα έχει κανονίσει όλα στην εντέλεια. 12:30 το κλειδί στην μίζα, με το υδράργυρο στα κόκκινα. Κλασικά στην εθνική με κίνηση τέτοια ώρα ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Πριν φτάσω στα διόδια των Αφιδνων, στο ύψος του Αγ Στεφάνου, θυμάμαι ότι έχω ξεχάσει την επένδυση του μπουφάν της κοντούρας.

Αυτή η επένδυση χρησιμοποιείτε και σαν μπουφανακι ξεχωριστά, και είναι ότι ποιο χρήσιμο εκεί που πηγαίνω. Αναστροφή λοιπόν και ξανά στο σημείο μηδέν… Άγχος και χάσιμο χρόνου τα πρώτα συμπτώματα. Αρχίζω ν' ανεβάζω ρυθμό, και πολύ γρήγορα πρώτη στάση για κάτι φαγώσιμο στα γρήγορα, και βενζίνη μετά την Λαμία. Φτάνοντας 17:00 στα διόδια των μαλγάρων πριν την Θεσσαλονίκη, παίρνω τηλέφωνο τον Νίκο-Χ.

Μου λέει την διεύθυνση του ξενοδοχείου στο καρακεντρο της πόλης, και πολύ σύντομα πάρκαρα έξω από αυτό. Ταχτοποιούμε όλα καλά, και αράζω μέχρι να βρεθούμε με τα παιδιά. Η ώρα πέρασε γρήγορα, ο Νίκος ήρθε και πήγαμε στα λαδάδικα σε ωραία γωνιά και πολύ καλό μαγαζί. Γνώρισα φίλους που δεν τους ήξερα, αλλά και γνωστούς που χάρηκα πολύ που τους ξανά είδα. Κουβέντα στην κουβέντα έφτασε η ώρα του αποχαιρετισμού. Τους ευχαρίστησα για την συμπαράσταση και τα καλά τους λόγια για το ταξίδι στα ξένα που ξεκινούσε μπροστά μου, για τριάντα ημέρες.
Reply With Quote