View Single Post
  #1  
Παλιό 17-12-2013, 00:13
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Unhappy Ο Ηλίας έχει καρκίνο

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα

Αφορμή του νέου Θέματος είναι δυστυχώς ένα ιατρικό πόρισμα .
Δεν αφορά έμενα ,αλλά τον Γιο ενός φίλου και κουμπάρου τον μικρό Ηλία
Ας κάνουμε μια μικρή αναδρομή απαραίτητη για να μπείτε λίγο στο κλίμα .
Ο Ηλίας είναι τώρα 9 ετών και πριν δυο χρόνια εμφάνισε καρκίνο.
Μετά τις κατάλληλες θεραπείες και με όλες τις συνέπειες που αυτό επισύρει άρχισε να έχει ύφεση
Δυστυχώς αυτό κράτησε λίγο όπως και η χαρά των γονιών του όπου πριν μερικές ημέρες έκανε την επανεμφάνιση του
Το πόρισμα αυτή την φορά ήρθε από την Γερμάνια και ήταν αν μη τι άλλο και δραματικό
Το παιδί πρέπει να ταξιδέψει στην Γερμάνια και η πιθανότητα να ζήσει είναι μόλις 10 %,με ένα κόστος δυσβάστακτο για την ήδη
ταλαιπωρημένη οικογένεια .

Όπως καταλαβαίνετε άρχισε κατευθείαν ο μαραθώνιος για την συγκέντρωση των πρώτων χρημάτων , που θα χρειαστεί στην Γερμάνια και ο οποίος αγκαλιάστηκε από μεγάλη μερίδα συμπολιτών μας.
Ο Ηλίας το Σαββατοκύριακο αναχώρησε για Γερμανία .
Θα νοσηλευτεί στο University clinic Giessen

Σε εμάς που μείναμε πίσω, μένει εκτός τις προσευχές μας, να συνεχίσουμε να μαζέψουμε τα υπόλοιπα χρήματα .
Γι’αυτο και εγώ συνεχίζω την προσπάθεια και σε αυτούς τους δύσκολους οικονομικούς καιρούς ζητώ την βοήθεια σας μικρή ή μεγάλη εξαρτάτε από σας

Σκέφτηκα αρκετά πως θα ήταν καλύτερο να γίνει και νομίζω ότι δεν χρειάζονται φανφάρες κτλ.

Οπότε για όποιον θέλει και μπορεί ο παρακάτω λογαριασμός είναι για το παιδί


το IBAN ΕΙΝΑΙ

GR59 0260 1350 0005 2020 0501 654

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (πατέρας)

ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (θειος)


Στα περισσότερα καταστήματα της Eurobank υπάρχουν αυτόματα μηχανήματα καταθέσεων για να μην περιμένετε στη ουρά.
Τέλος θα ήθελα όποιος βάλει κάποιο ποσό να μου αφήσει ένα ΠΜ.(όχι το ποσό αλλά ότι πήγε )



Για τους Χανιώτες φίλους ο Κρητικός καλλιτέχνης Χορευτάκης Ηλίας θα διοργανώσει χοροεσπερίδα
(αφιλοκερδώς)στο κέντρο EYTYXIA PALACE (και το κέντροαφιλοκερδώς)Την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου

για την ενίσχυση του εράνου

τα υπόλοιπα θα τα γράψω την άλλη φορά.

Last edited by spitiko; 17-12-2013 at 23:38.
Reply With Quote