View Single Post
  #25  
Παλιό 23-10-2012, 20:14
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Ωραία τα λέτε και συμφωνώ στη θεωρία. Όταν όμως ενώ πηγαίνεις την (ζωηρή) βολτούλα σου στον χωματόδρομο σου την πέσουν απ'όλες τις μεριές 15 σκυλάκια τι κάνεις; Δείχνεις ανωτερότητα και προσπαθείς να τα ψυχολογήσεις; Ή αυτόματα ανοίγεις τέρμα το γκάζι προσπαθώντας να ξεφύγεις; Γιατί εκείνες τις στιγμές προσωπικά χ3ζομαι πάνω μου. Και τα ζώα, ιδιαίτερα τα σκυλιά, τα λατρεύω...

Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία κατά πόσο είναι νόμιμο να κυκλοφορούν τα συμπαθή τετράποδα μόνα τους χωρίς επιτήρηση από τον τσομπάνη, έτσι κι αλλιώς έτσι και την γλιτώσεις και δεν σε πνίξουν, τα σημάδια που θα έχεις θα τα κρατήσεις μια ζωή και όσες αποζημιώσεις και να πάρεις δεν θα σου φτάνουν
να πληρώσεις τον πλαστικό χειρουργό.

Λίγο πριν το Ανθοχώρι Μετσόβου (ερχόμενοι από Βωτονόσι) υπάρχει μια στάνη με 7-8 σκύλαρους (το 2010, τώρα μπορεί να είναι και περισσότεροι) που είναι μόνιμα καθισμένοι πάνω στην άσφαλτο έξω από την (ανοιχτή) πόρτα της στάνης και ορμάνε σε όποιο αυτοκίνητο περάσει, γρήγορα ή σιγά. Πόσο μ@λ@κας μπορεί να είναι ο ιδιοκτήτης τους για να τα έχει μάθει έτσι; Από αυτό τον πανέμορφο δρόμο (που καταλήγει στο Μέτσοβο) δεν έχω τολμήσει να περάσω ποτέ με μηχανή αν και θα το γούσταρα πολύ..
Reply With Quote